MŚJ w Zakopanem: Treningi dla Niki Prevc!

Oficjalnie rozpoczęliśmy 45. Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem na Średniej Krokwi (HS105)! Zmagania zaczęliśmy od wtorkowych serii treningowych pań. Na liście startowej widniało 51 zawodniczek, w tym 5 reprezentantek Polski. Dodatkowo została podjęta decyzja o niedopuszczeniu rosyjskich zawodniczek do startu w imprezie.

O dokładnych składach, planach zawodów oraz zeszłorocznych medalistach możecie przeczytać tutaj.

Średnia Krokiew (HS105)

Pierwszy trening

Podczas pierwszego treningu w Zakopanem triumfowała Słowenka Nika Prevc po skoku na 100,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Kanadyjka Alexandria Loutitt (95,5m). Trzeci wynik uzyskała Słowenka Jerneja Repinc Zupancic (93m).

Jeśli chodzi o reprezentantki Polski, to zajęły one następujące lokaty:
– 19. Natalia Słowik – 86m
– 40. Paulina Cieślar – 77,5m
– 44. Sara Tajner – 78,5m
– 45. Pola Bełtowska – 75m

Drugi trening

W rezultacie drugi trening ponownie zwyciężyła reprezentantka Słowenii Nika Prevc, dzięki najdłuższej próbie na 102,5 metra. Natomiast na drugim miejscu sklasyfikowano Japonkę Nagomi Nakayamę (100m), a trzecią lokatę uzyskała Kanadyjka Alexandria Loutitt (97m).

Natomiast reprezentantki Polski zajęły następujące pozycje:
– 29. Natalia Słowik – 82m
– 44. Paulina Cieślar – 74,5m
– 46. Pola Bełtowska – 70,5m
– 50. Sara Tajner – 68m

W efekcie serie treningowe zostały przeprowadzone z 25. platformy startowej. Oprócz tego w obu treningach nie wystartowała Zuzanna Rapacz.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji&grafiki: własne, COS OPO Zakopane