MŚJ w Zakopanem: Tschofenig niepokonany!

przez Stylowo z Telemarkiem

Wczoraj odbyły się pierwsze treningi panów na Średniej Krokwi (HS105), w których najlepszym okazał się Daniel Tschofenig. Poprzedzając treningi panów, wcześniej na normalnym obiekcie trenowały również panie, gdzie relację możecie przeczytać tutaj.

Pierwsza sesja treningowa

Pierwszą sesję treningową w Zakopanem wygrał Austriak, Daniel Tschofenig. Reprezentant klubu SV Achomitz poszybował na odległość 100,5 metra. Na drugim miejscu umiejscowił się jego kolega – Markus Mueller, uzyskując rezultat 97,5 metra. Trzecią lokatę zajął Norweg, Adrian Thon Gundersrud (100,5 m). Czwarte miejsce zajął Maksim Bartolj (94,5 m), piąte Jonas Schuster (95,5 m), a szóste Luca Geyer (94,5 m).

Rezultaty reprezentantów Polski:
– Tymoteusz Amilkiewicz – 97 m
– Szymon Zapotoczny – 82,5 m
– Arkadiusz Jojko – 85,5 m
– Adam Niżnik – 78,5 m
– Jan Habdas – 87 m

Pierwszy trening przeprowadzono z 16. i 15. belki startowej. Dwóch Kazachów – Davyd Kashkarov i Ilshat Kadyrov nie pojawili się na skoczni.

Druga sesja treningowa

W drugiej sesji treningowej triumfowali Austriacy! Zajęli oni pięć pierwszych lokat, z czego najlepszym okazał się Daniel Tschofenig (103 m). Drugie miejsce zajął Markus Mueller, który uzyskał najdalszy rezultat – 104,5 metra! Podium uzupełnił David Haagen (102,5 m). Czwartą lokatę zajął Jonas Schuster (98,5 m), piątą Maximilian Ortner (97,5 m).

Polscy zawodnicy uzyskali następujące rezultaty:
– Tymoteusz Amilkiewicz – 90 m
– Szymon Zapotoczny – 86,5 m
– Arkadiusz Jojko – 90 m
– Adam Niżnik – 82 m
– Jan Habdas – 92,5 m

Drugą sesję treningową przeprowadzono całkowicie z 16. belki, tylko po skoku Markusa Mueller’a, jury zdecydowało obniżyć ją o jeden stopień. Ponownie dwójka Kazachów nie wystąpiła w treningu.

Na zakończenie zapraszamy na naszego Twittera, gdzie dowiecie się więcej o zawodach na Mistrzostwach Świata Juniorów! Nasze inne social media: Instagram i Facebook.

Źródło informacji & grafiki: własne; COS OPO Zakopane

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać