Natalie Eilers kontuzjowana

przez Martyna Okrzesik

Kanadyjska skoczkini narciarska – Natalie Eilers – doznała kontuzji, podczas środowego treningu na skoczni w Planicy. Dla 25-latki oznacza to koniec sezonu 2023/2024.

Natalie Eilers, fot. Martyna Okrzesik

Natalie Eilers kontuzjowana

Kanadyjska skoczkini narciarska – Natalie Eilers – w środowy wieczór, za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie, poinformowała, że doznała kontuzji, podczas porannego treningu na skoczni w Planicy. Kanadyjka straciła równowagę podczas jednej ze swoich prób. Ostatecznie środowy wypadek, skutkuje zakończeniem startów w sezonie 2023/2024 dla 25-letniej Kanadyjki. ,,Niestety, muszę zakończyć sezon wcześniej. Dziś rano w Planicy miałam wypadek, który na jakiś czas wykluczy mnie ze sportu. Pochodząc do lądowania, straciłam równowagę i zostałam przeważona na jedną stronę, próbując ją uratować. Muszę jeszcze ustalić czas rekonwalescencji po tej kontuzji, ale lecę do domu, do Kanady, aby zostać zbadanym przez mojego specjalistę od kolan i mieć wsparcie rodziny i przyjaciół” – wspomina Natalie Eilers, na swoim profilu na Instagramie.

,,#skijumpingfamily to naprawdę jedna z najpiękniejszych części tego sportu”

,,Naprawdę chciałam wspomnieć, jak bardzo moje serce rozgrzała każda osoba, która przyszła mi pomóc na skoczni – niosąc mnie (dodam, że w butach), zakładając kurtkę, pomagając mi zdjąć sprzęt i pocieszając. #skijumpingfamily to naprawdę jedna z najpiękniejszych części tego sportu, jakiej mam zaszczyt doświadczyć” – podkreśliła Kanadyjka. ,,Mam nadzieję i modlę się, aby powrót do zdrowia przebiegł szybko i mam zamiar dołożyć wszelkich starań, aby wrócić silniejsza. Będę za wami tęsknić, ale nie na zawsze. Kocham was wszystkich i do zobaczenia wkrótce” – zakończyła wpis.

W cyklu 2023/2024, Eilers tylko dwukrotnie zdołała zakwalifikować się do konkursu głównego. Miało to miejsce zarówno podczas drugiego dnia zmagań w norweskim Lillehammer oraz szwajcarskim Engelbergu. W efekcie jej najlepszą lokatą w obecnej kampanii była 37. lokata, wywalczona na Lysgårdsbakken.

Kontuzja Natalie Eilers to niejedyny wypadek w tym tygodniu w Planicy. Dzień wcześniej, podczas jednej ze swoich prób, upadek na skoczni zaliczył Anze Lanisek, który zerwał więzadło poboczne w prawym kolanie. Słoweniec był jednym z głównych kandydatów do włączenia się do walki o medale, podczas Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2024 w austriackim Bad Mitterndorf. W efekcie czeka go 2-miesięczna przerwa od skoków narciarskich.

ZOBACZ TEŻ: ANZE LANISEK KONTUZJOWANY

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło: własne, Instagram: @natalieceilers

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać