Niemieckie drużyny na zawody Pucharu Świata w Schonach

przez Martyna Okrzesik

Przed nami kolejne zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w ramach German Trophy. Gospodarzem zmagań będzie skocznia Langenwaldschanze (HS100) w niemieckim Schonach. Niemiecki Związek Narciarski (DSV) ogłosił składy reprezentacji Niemiec, na domowe zawody.

Fabian Riessle, źródło: Instagram: @rioriessle/ Flawia Krawczyk

Kadra kobiet

Na starcie zawodów Pucharu Świata w Schonach, obejrzymy siedem reprezentantek Niemiec. Powołanie na domowe zawody otrzymały Nathalie Armbruster, Maria Gerboth, Anne Häckel, Ronja Loh, Sophia Maurus, Jenny Nowak, a także Svenja Würth.

– „Oczywiście nie możemy się doczekać Schonach. Domowy Pucharu Świata, w nowym formacie wyścigów. Po raz pierwszy biegniemy na dłuższym dystansie 7,5 km. Zawody będą zatem nieco bardziej intensywne pod względem biegowym, co z pewnością będzie odpowiadało Nathalie Armbruster” – komentuje Florian Aichinger, główny szkoleniowiec kadry kobiet.

Kadra mężczyzn

Jeśli chodzi o drużynę mężczyzn, to w Schonach zaprezentuje się jedenastu reprezentantów Niemiec. Powołanie na domowe zawody w Schonach otrzymali Manuel Faißt, Christian Frank, Vinzenz Geiger, Jakob Lange, Nick Siegemund, Simon Mach, Fabian Rießle, Johannes Rydzek, Julian Schmid, Wendelin Thannheimer, a także Terence Weber. Dla 21-letniego Simona Macha, będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata.

Oprócz tego, dla Fabiana Rießle będzie to ostatni występ w Pucharze Świata w karierze. 33-latek ogłosił, że po weekendzie w Schonach, kończy karierę aktywnego kombinatora norweskiego.

Dodatkowo w składzie zabraknie 19-letniego Tristana Sommerfeldta, który przygotowuje się do najważniejszych dla niego zawodów sezonie – Mistrzostw Świata Juniorów 2024 w słoweńskiej Planicy.

– ,,Nie możemy się doczekać Schonach, kolejnego domowego Pucharu Świata i ostatniej stacji German Trophy. Po zawodach w Oberstdorfie wciąż mamy trochę do nadrobienia, szczególnie na skoczni narciarskiej nie było tego, czego oczekiwaliśmy i czego chcieliśmy. Chłopcy bardzo ciężko pracowali tutaj i bardzo dobrze trenowali, także na skoczni. Dlatego mam nadzieję, że w Schonach w końcu zbliżymy się o krok do obecnego poziomu startowego w skokach” – komentuje Eric Frenzel.

– ,,Tym razem będę śledzić wydarzenia z daleka, z Korei Południowej. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprosił mnie na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 2024 w Gangwon. Podczas zawodów w kombinacji norweskiej mogę pełnić rolę wzoru do naśladowania sportowca, dla naszej dyscypliny i wspierać młodych zawodników. Reprezentowanie naszego sportu na tak międzynarodowym poziomie to zaszczyt. Proszę kibiców w Schwarzwaldzie o wyrozumiałość, wrócę na Puchar Świata w Seefeld” – dodał Frenzel.

Harmonogram zawodów Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Schonach

Piątek, 26.01.2024
13:00 – Oficjalny trening kobiet
13:45 – PCR kobiet
14:45 – Oficjalny trening mężczyzn
15:45 – PCR mężczyzn

Sobota, 27.01.2024
9:00 – Seria próbna kobiet
9:45 – Seria skoków kobiet
10:30 – Seria skoków mężczyzn
13:20 – Bieg mężczyzn na 10 km (Gundersen)
14:45 – Bieg kobiet na 5 km (Gundersen)

Niedziela, 28.01.2024
08:45 – Seria próbna kobiet
9:45 – Seria skoków kobiet
10:20 – Seria skoków mężczyzn
13:15 – Bieg mężczyzn na 10 km (Gundersen)
14:00 – Bieg kobiet na 7.5 km (Gundersen)

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło: własne, deutscheskiverband.de

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać