New Star Trophy: Rywalizacja egzotyki w Predazzo

W sobotnie popołudnie we włoskim Predazzo rozpoczęła się druga edycja nowych zawodów pod egidą FIS, czyli New Star Trophy. W zawodach uczestniczyło 51 zawodników i zawodniczek z 8 państw. Kto zwyciężył w jakich kategoriach? Zapraszamy do przeczytania!

Wprowadzenie

W ramach New Star Trophy rywalizowano na skoczniach: K20, K30 oraz K60. Mężczyźni rywalizowali w kategoriach U11, U13, U15 i w kategorii OPEN. Państwa, które były reprezentowane przez swoich zawodników to: Włochy, Bułgaria, Łotwa, Słowacja, Gruzja, Węgry i Czechy.

Zawody kobiet

Pierwsza kategoria, która została rozegrana jako pierwsza to U13. Na skoczni K30 zmierzyły się w niej cztery zawodniczki, a mianowicie dwie Włoszki, Bułgarka, a także Słowaczka. W rezultacie zwycięstwo odniosła Zelencik Zara ze Słowacji, druga była Lucrezia Del Bianco z Włoch, a trzecia Bułgarka Nikol Naydenova. Ostatnia w tym gronie okazała się druga z Włoszek Vittoria Debertolis.

Wyniki kat. U13 kobiet

W kategorii U15 rywalizowało na skoczni K60 aż 16 zawodniczek z 6 państw! Bezapelacyjnie zwyciężyła siostra w/w Lucrezii, Ludovicia, która pokonała dosyć znacząco rywalki. Natomiast pozostałe dwa miejsca na podium zajęły Słowaczka Kira Maria Kapustikova i Czeszka Natalie Nejedlova. Dodatkowo dziesiątkę uzupełniły także trzy Włoszki, dwie Czeszki i po jednej Rumunce oraz Bułgarce. W konkursie uczestniczyła również Łotyszka Aelita Krasilscikova, która ostatecznie zajęła 11. pozycję.

Wyniki kat. U15 kobiet

Wieńczącą kategorią wśród pań był OPEN, w której rywalizowały zaledwie trzy zawodniczki. W efekcie pewny triumf, z dużą przewagą nad pozostałymi uczestniczkami, zaliczyła Gruzinka Esmeralda Gobozova, która uplasowała się tuż przed swoją rodaczką Esmeraldą Alievi i trzecią Węgierką Izabellą Tuczai. Zgłoszona również była inna Węgierka Hedi Kohl, która ostatecznie nie wystartowała.

Wyniki kat. OPEN kobiet

Zawody mężczyzn

Pierwszą kategorią wśród panów była kat. U11, rozegrana na obiekcie K20. Skakali w niej dwaj reprezentanci gospodarzy, Max Bergmann, który odniósł triumf przed Ledio Duką. Następnie przeprowadzona została kat. U13 na skoczni K30, gdzie całe podium zostało zajęte przez reprezentantów gospodarzy. Na pierwszym miejscu zawody ukończył Samuele Beltrame, na drugiej lokacie znalazł się Filippo Desilvestro. Natomiast a na trzecim stopniu podium uplasował się Matteo Delugan. Tuż za podium sklasyfikowany został pierwszy z zagranicznych zawodników, Słowak Marek Potancok. Ósmą pozycję na 11 startujących zajął Bułgar Danail Pavlovich.

Wyniki kat. U11 mężczyzn
Wyniki kat. U13 mężczyzn

W U15 na skoczni K60 pierwsze dwie pozycje zajęli reprezentanci Czech, nomen omen o tych samych imionach. Na pierwszej lokacie znalazł się Jiri Cernych, a na drugiej Jiri Kubalak. Trzeci był Włoch Martin Chenetti. Kolejny z Czechów, Martin Balatka był czwarty, a następne pozycje następująco zajęli: Rumun Cezar Andrei Cretu, dwójka Włochów – Noe Broll i Min Iorio oraz dwójka Bułgarów – Nikolov i Feshev, poprzedzający ostatniego Boninsegna.

Wyniki kat. U15 mężczyzn

Na sam koniec crème de la crème dla fanów skokowych freaków, czyli pojedynek gruzińsko-węgierski w kat. OPEN mężczyzn na skoczni K60. Górą okazał się jeden z dwojga Gruzinów, mający na swoim koncie jedyny z całego grona start w randze FIS Cup – Giorgi Diakonovi. Drugi był powracający po krótkiej przerwie od skoków Węgier David Kelemen. Podium uzupełnił jego reprezentacyjny kolega Simon Tislerics. Czwarty był inny Giorgio z Gruzji, Mikeladze. Ostatnią pozycję zajął Węgier Darius Ponacz-Tóth.

Wyniki kat. OPEN mężczyzn

Na ten moment to tyle ze skokowych peryferii, jednakże już niedługo kolejne zawody dla adeptów skoków. New Star Trophy zawita do czeskiego Harrachova. Kogo tam ujrzymy? To się okaże, miejmy nadzieję, że stawka będzie systematycznie się powiększać.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – TwitterInstagram i Facebook.