Norges Cup w Trondheim: Gyda Westvold Hansen dominuje w krajowych zawodach

przez Martyna Okrzesik

Andreas Ottesen, Alvin Le, a także Gyda Westvold Hansen ponownie triumfowali w norweskim Trondheim, w zawodach Norges Cup w kombinacji norweskiej. Podczas rywalizacji na Granåsen (HS105), wystartował także reprezentant Polski – Paweł Szyndlar, który ponownie otarł się o podium.

Gyda Westvold Hansen, fot. NTB

ZOBACZ TEŻ: NORGES CUP W TRONDHEIM: OTTESEN TRIUMFUJE, SZYNDLAR CZWARTY

Menn A

W najstarszej kategorii mężczyzn, udział wzięło siedmiu zawodników. Wszyscy prezentowali swoje próby z 27. platformy startowej.

Na półmetku rywalizacji, na pewnym prowadzeniu znalazł się triumfator sobotnich zmagań – Andreas Ottesen. Norweg oddał skok na odległość 99 metrów, co okazało się najdłuższą próbą. Drugi wynik, a zarazem drugi dystans, zanotował Kazach Chingiz Rakparov (94 m), zaś najlepszą trójkę dopełniał Marius Nordsveen (90.5 m). Na starcie nie pojawił się Sander Kolberg.

źródło: live.kjump.no

Zwycięzcą niedzielnego konkursu został Andreas Ottesen z czasem 24:52.7, który okazał się najlepszym rezultatem biegu. Na drugim stopniu podium, uplasował się Chingiz Rakparov (+1:35.1), zaś na najniższym pojawił się Harald Martin Oeihaugen (+2:49.2).

źródło: live.kjump.no

Menn B

W młodszej kategorii wiekowej, na starcie zjawiło się trzynastu dwuboistów, w tym jeden reprezentant Polski oraz Ameryki. Zmagania przeprowadzono z 29. poziomu najazdu.

Po rywalizacji na skoczni HS105, na czele konkursu, sklasyfikowany został Alvin Le. Norweg oddał najdłuższą próbę, wynoszącą 103 metry. Wówczas czołową trójkę dopełniali Henrik Elias Wikstrøm Hilmarsen (96.5 m), a także Giesle Westvold Hansen (97 m). Ostatecznie Paweł Szyndlar, dzięki próbie na odległość 88.5 metra, plasował się na szóstym miejscu.

źródło: live.kjump.no

Końcowo Alvin Le utrzymał prowadzenie i zwyciężył w niedzielnym konkursie. Zawodnik uzyskał czas 13:02.6, co było czwartą notą biegu. Podium dopełnili Henrik Elias Wikstrøm Hilmarsen (+21.7) oraz Henrik Kaiser (+1:21.4). Konkurs tuż za podium, zakończył Paweł Szyndlar (+1:26.3).

źródło: live.kjump.no

Kvinner

W zmaganiach kobiet wzięły udział zaledwie cztery zawodniczki. Liderką po skokach okazała się Gyda Westvold Hansen, która oddała skok na odległość 102.5 metra, z 27. platformy startowej. Z wyższej, bowiem 34. belki, swoje próby zaprezentowały pozostałe trzy zawodniczki. Drugi wynik zanotowała Ingrid Alva Helga Laate (90 m), zaś kolejne dwie lokaty zajęły Josefine Loeken (71.5 m) oraz Mariell Ostlie Gjendahl (45 m).

źródło: live.kjump.no

Ostatecznie, po pewne zwycięstwo sięgnęła Westvold Hansen. Podium dopełniły Josephine Loeken oraz Mariel Oestille Gjendahl. Na starcie nie pojawiła się Ingrid Alva Helga Laate.

źródło: live.kjump.no

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać