Norges Cup w Voss: Johannes Årdal najlepszy na Bavallsbakken

przez Karolina Lenard

W pierwszą sobotę marca, w cieniu trwająych międzynardowych zmagań w skokach narciarskich, odbyła się kolejna edycja Norges Cup. Krajowe konkursy tym razem przeniosły się na zachód od stolicy Norwegii, na skocznię Bavallsbakken (HS118). Ostatecznie w Voss triumfowali Johannes Årdal, Oddvar Gunnerød i inni.

Johannes Aardal, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: MISTRZOSTWA NORWEGII JUNIORÓW: ISAK ANDREAS LANGMO TRIUMFUJE W OSLO!

Menn Elite

Najstarszą i zarówno najbardziej prestiżową kategorią norweskich zawodów, niewątpliwie jest męska kategoria Elite. Grupa liczyła, podobnie jak we wcześniejszych konkursach owej edycji, dziesięciu zawodników, aczkolwiek warto zaznaczyć, iż nie była to także najskromniejsza kwota startujących skoczków.

Ostatecznie w konkursie triumfował Oddvar Gunnerød (92 m & 106 m). Norweg nad drugim, Karlem Haugenem Kleppą (94 m & 101.5 m) uzbierał niecały punkt przewagi. Podium dopełnił natomiast Richard Selbekk-Hansen (87.5 m & 101.5 m) z Gausdal Skilag.

Ponadto zdyskwalifikowani zostali Jo Rømme Mellingsæter i Oscar Petersen Westerheim.

źródło: kjump.no

Menn A

Zdecydowanie najliczniejszą grupą w sobotnich zawodach była ranga Menn A. Liczyła ona zatem 23 sportowców.

W pierwszej kolejce zawodników obowiązywał 18. najazd. Natomiast na zmagania finałowe sędziowie podjęli decyzję o podniesieniu platformy o dwa stopnie.

Najlepszy w swojej kategorii okazał się Johannes Årdal. Skoczek z Jølster Idrettslag w swoich próbach uzyskał kolejno 98 i 105 metrów. Warto wspomnieć, iż Årdal jest ubiegłorocznym mistrzem Norwegii w kategorii U20. Do jego największych osiągnięć należą m.in. medale z konkursów drużynowych, a także z rywalizacji w zespole mieszanym z Mistrzostw Świata Juniorów 2022 rozegranych w Zakopanem na Średniej Krokwi. Wówczas wraz z kolegami z drużyny wywalczył wtedy srebrny krążek, natomiast w rywalizacji mieszanej zdobył brązowy medal.

Podium dopełnił także reprezentant klubu Lommedalens IL – Martin Tonby Opsahl (102.5 m & 106 m). Trzeci zaś był Odd Harald Svenningsen-Fjeld (101.5 m & 104.5 m).

Ponadto, z powodu niezgodnych z regulaminem zawodów nart, zdyskwalifikowany został Marcus Laurentz Piene Grønvold.

źródło: kjump.no

ZOBACZ TEŻ: NORGES CUP W OSLO: BENDIK JAKOBSEN HEGGLI ZWYCIĘŻA

Menn B

Ostatnią częścią zmagań z cyklu krajowych zawodów Norges Cup, była rywalizacja 3 zawodników. Na liście startowej w kategorii Menn B widniały nazwiska sportowców urodzonych w latach 2009-2005. Wszystkich obowiązywał 22. najazd.

Smaku zwycięstwa tym razem zaznał Stian August Sørensen (95.5 m & 93.5 m). Na niższym stopniu podium stanął reprezentant Botne Skiklubb – Jonas Pettersen (88 m & 91 m), zaś na najniższym skoczek pochodzący ze Stanów Zjednoczonych – Dylan Jackson Amy (112.5 m & 111.5 m). Co ciekawe są to kolejne zmagania z rzędu, w których to Amy wyróżnia się na tle innych, najszybszą prękdością na progu.

źródło: kjump.no

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło informacji: kjump.no

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać