Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2024 w Zakopanem: Pola Bełtowska najlepsza wśród juniorek

przez Martyna Okrzesik

Pola Bełtowska triumfuje w konkursie juniorek na kompleksie Średniej Krokwi, rozgrywanym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2024. Podium rywalizacji dopełniły Natalia Słowik, a także Sara Tajner.

Pola Bełtowska, fot. Martyna Okrzesik

ZOBACZ TEŻ: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 2024 W ZAKOPANEM: ŁUKASZCZYK I AMILKIEWICZ ZE ZŁOTEM

Juniorki

W zawodach wystartowało osiem zawodniczek z roczników 2005-2007, w tym podopieczne trenera Haralda Rodlauera. Rywalizacja odbyła się na obiekcie HS70 kompleksu Średnia Krokiew w Zakopanem.

Po zwycięstwo, z przewagą 1.5 punktu, sięgnęła Pola Bełtowska. Zawodniczka AZS Zakopane dwukrotnie poszybowała na odległość 58 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła wówczas o rok starsza Natalia Słowik, reprezentująca ten sam klub. Słowik, podobnie jak Bełtowska, oddała dwa skoki na dystans 58 metrów. Czołową trójkę, z 26-punktową stratą do liderki, dopełniła Sara Tajner (54 & 52 m), reprezentująca SSR LZS Sokół Szczyrk.

Warto wspomnieć, że w najbliższy weekend zarówno Pola Bełtowska, jak i Natalia Słowik, wystartują w zawodach Pucharu Świata w austriackim Hinzenbach.

ZOBACZ TEŻ: SKŁAD POLSKI NA PUCHAR ŚWIATA KOBIET W HINZENBACH

Za najlepszymi trzema zawodniczkami sklasyfikowana została Zuzanna Rapacz z KS Eve-nement Zakopane. Zawodniczka zaprezentowała skoki na 50 oraz 48.5 metra. Piąty rezultat zanotowała Ewa Frączek (48.5 & 45.5 m), natomiast szósta była Natalia Łupieżowiec (41 & 40 m). Zdecydowanie najkrótsze próby oddała siódma Magdalena Mąka, która uzyskała zaledwie 33 oraz 31.5 metra.

Na ostatniej pozycji znalazła się Julia Wolska, która w pierwszej serii konkursowej zaliczyła upadek na odległości 48.5 metra. Zawodniczka nie wzięła udziału w rundzie finałowej.

źródło: olimpiada.malopolska.pl

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
4

Może ci się spodobać