Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2024 w Zakopanem: Sprint drużynowy dla Wantuloka i Cieślara

przez Zofia Hunkiewicz

W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Małopolska 2024, odbyła się także rywalizacja drużynowa w kombinacji norweskiej. Zawodnicy oddawali swoje skoki na Małej Krokwi (HS-70), a następnie mierzyli się na łącznym dystansie 4 kilometrów. Ostatecznie po medal sięgnęli Mikołaj Wantulok oraz Jakub Cieślar.

Mikołaj Wantulok, fot. Zofia Hunkiewicz

ZOBACZ TEŻ: OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 2024 W ZAKOPANEM: JARZĄBEK I AMILKIEWICZ NAJLEPSI W KOMBINACJI NORWESKIEJ

Junior Młodszy

Zmagania, które zostały rozegrane, zadedykowane zostały młodszym zawodnikom. Na starcie pojawiło się pięć duetów, zatem dziesięciu zawodników. W rywalizacji wzięli udział nie tylko dwuboiści, bowiem mogliśmy zaobserwować obecność skoczków narciarskich.

Seria skoków

Po serii skoków, na prowadzenie wysunęła się drużyna w składzie Piotr Nowak i Szymon Dubiel. Zawodnicy osiągnęli notę 219.2 punktu, co przełożyło się na 17-sekundową przewagę nad drugimi reprezentantami WSS Wisła. Dodatkowo Mikołaj Wantulok oraz Jakub Cieślar, w kwestii skoków, tracili do liderów 8.7 punktu. Trzeci rezultat wywalczyli skoczkowie narciarscy Rafał Słaby i Klemens Staszel (+0:29).

Szymon Dubiel, fot. Martyna Okrzesik

Następnie plasowali się kolejni przedstawiciele skoków narciarskich – Szymon Bobak i Szymon Urbański (+0:46). Stawkę zamknęli dobrze znani dwuboiści z klubu T.S. Wisła Zakopane – Mikołaj Serwatowicz oraz Kacper Jarząbek (+0:52).

Bieg

Ostatecznie po złoty medal sięgnęli Wantulok i Cieślar. Dwuboiści pokonali wyznaczony 4-kilometrowy dystans w czasie 25:50.5 minut. Warto również wspomnieć, iż notowali oni najlepszy wynik, jeśli chodzi o pokonanie trasy. Z ponad minutową stratą, drugie miejsce uzyskali startujący jako ostatni Serwatowicz i Jarząbek. Najniższy stopień na podium zajęli Nowak oraz Dubiel. Duet notował dwie minuty przepaści czasowej do triumfatorów.

Następne rezultaty należały do zawodników reprezentujących nasz kraj w skokach narciarskich. Można to chociażby zauważyć po dużej luce czasowej. Bobak i Urbański zameldowali się jako czwarci (+8:48.7), zaś piątą klasyfikację osiągnęli Słaby oraz Staszel (+15:52.7).

źródło: olimpiada.malopolska.pl

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna

0 komentarzy
3

Może ci się spodobać