OPA Games w Gibswil: Zwycięstwo Amy Doegl i drużyny Austrii

przez Małgosia Mikulska

W ten weekend młodsze zawodniczki spotkały się na zawodach OPA Games w szwajcarskim Gibswil. Areną zmagań była średnia skocznia Bachtelblick-Schanze (K60, HS66). Zarówno w konkursie drużynowym jak i indywidualnym najwięcej powodów do radości miały Austriaczki.

skocznia w Gibswil, źródło: www.sprungschanze.ch

Konkurs indywidualny

Konkurs indywidualny odbył się w sobotę 14 października. Na starcie pojawiło się 28 skoczkiń z 7 krajów, z roczników 2009-2011. Rywalizacja została poprzedzona dwiema seriami treningowymi oraz serią próbną.

WYNIKI TRENINGU

WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Niestety, w czasie konkursu pogoda zaczęła się psuć, w efekcie czego rozegrano tylko jedną serią konkursową. Zawodniczki rozpoczynały najazd z 13. i 14. belki startowej.

W gronie najlepszych znalazły się te same zawodniczki, które brylowały w seriach przedkonkursowych. Na podium znalazły się dwie Austriaczki i Słowenka. Zwyciężyła Amy Doegl, która skoczyła 61 m. Pół metra bliżej wylądowała Anna Brandner, która zajęła drugie miejsce. Czołową trójkę, po skoku na odległość 59.5 m, uzupełniła Taja Terbovsek.

Najlepsza dziesiątka OPA Games w Gibswil

Do startu nie przystąpiła Czeszka Nela Prouzova.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Konkurs drużynowy

W niedzielę z powodu deszczu pogoda nadal nie dopisywała. W rezultacie konkurs drużynowy także miał tylko jedną serię. Do startu przystąpiło 9 drużyn: po dwie z Austrii, Słowenii i Niemiec, a także po jednej z Szwajcarii, Francji oraz Czech.

Zwyciężyła pierwsza drużyna austriacka, w której niezastąpiona Amy Doegl oddała najdłuższy skok konkursu – 59.5 m. Drugie i trzecie miejsce należało do obu drużyn słoweńskich.

Wyniki konkursu drużynowego OPA Games w Gibswil

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać