OPA Games w Gibswil: Tryumf Trtnika i drużyny Słowenii

przez Małgosia Mikulska

W Szwajcarii, na obiekcie Bachtelblick-Schanze (K60, HS66), zmierzyli się młodsi zawodnicy w ramach cyklu OPA Games. W programie zaplanowany był konkurs indywidualny w sobotę, a drużynowy w niedzielę. Niestety, pogoda nieco pokrzyżowała szyki organizatorom, w efekcie czego doszło do zmiany harmonogramu.

skocznia w Gibswil, źródło: www.sprungschanze.ch

Konkurs indywidualny

Konkurs początkowo planowany był na sobotę 14 października. Pierwsze skoki były oddawane przy dobrej i słonecznej pogodzie, dzięki czemu bezproblemowo rozegrano dwie sesje treningowe i serię próbną. W czołówce plasowali się: Jost Trtnik, Nik Reknar, Tej Logar i David Gruber, wymieniając się jedynie najlepszymi miejscami.

WYNIKI TRENINGU

WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Niestety, z czasem zaczął padać ulewny deszcz, który uniemożliwił dalsze przeprowadzenie zawodów. W rezultacie jury zdecydowało o przeniesieniu rywalizacji na niedzielny poranek.

Pomimo, iż niedziela także była deszczowa, udało się rozegrać jednoseryjny konkurs. Najlepszy okazał się Słoweniec Jost Trtnik, który skoczył 65.6 m. Na drugim miejscu uplasował się Austriak David Gruber (64.5 m), podium natomiast uzupełnił Słoweniec Tilen Bizjak (62 m).

TOP10 OPA Games w Gibswil

Do startu nie przystąpiło dwóch Czechów: Jiri Kubalak i Marek Hradil.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Konkurs drużynowy

Do konkursu drużynowego podeszło 13 ekip: po dwie z Niemiec, Austrii, Słowenii, Francji i Czech, oraz trzy drużyny Szwajcarskie. Tak samo jak w czasie zmagań indywidualnych została rozegrana tylko jedna seria.

Najlepsi okazali się Słoweńcy z pierwszej drużyny, w której Tej Logar oddał najdłuższy skok konkursowy (86.5 m). Na drugim miejscu zameldowała się pierwsza drużyna austriacka, natomiast podium uzupełniła druga drużyna słoweńska.

Wyniki konkursu drużynowego OPA Games w Gibswil

Nie był to szczęśliwy konkurs dla gospodarzy. Trzy ekipy Helwetów zajęły ostatnie trzy lokaty. Dodatkowo, podczas swojej próby na odległość 47 m, Marius Patterson zaliczył upadek.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać