ORLEN Cup: Finał sezonu!

14-15 października na Średniej Krokwi (HS105, HS70) w Zakopanem odbyła się finałowa edycja zawodów ORLEN Cup. W efekcie zmagania w całości miały miejsce jedynie w piątek, natomiast w sobotę przeprowadzona została tylko seria próbna i pierwsza seria konkursowa kobiet. Powodem decyzji okazał się zbyt porywisty wiatr, który uniemożliwił rozegranie dalszej rywalizacji.

Natomiast klikając tutaj możecie zapoznać się z wynikami poprzedniej edycji zawodów ORLEN Cup.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

ORLEN Cup

Kobiety (1996-2006)

Wśród kobiet triumfatorką okazała się Kinga Rajda z KS AZS AWF Katowice po próbach na 94 i 89 metr. W rezultacie drugi wynik uzyskała zawodniczka AZS Zakopane – Natalia Słowik, ktora dwukrotnie wylądowała na odległości 83,5 metra. Natomiast trzeci rezultat należał do Sary Tajner (86 i 80,5m) z SS-R LZS Sokół Szczyrk. Na czwartym miejscu uplasowała się Joanna Kil (81 i 83m) z KS Chochołów, a piątą lokatę objęła Anna Twardosz (78 i 81m) z KS AZS AWF Katowice.

Natalia Słowik, Kinga Rajda, Sara Tajner

Junior Młodszy (2005-2006)

W efekcie wśród Juniorów Młodszych zwycięzcą okazał się reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Wiktor Szozda (95 i 98m). Srebrny medal wywalczył Tymoteusz Amilkiewicz (98 i 93,5m) z AZS Zakopane, natomiast brąz należał do Klemensa Joniaka (95 i 95,5m) z LKS Poroniec Poronin. Ostatecznie na czwartej i piątej pozycji uplasowali się zawodnicy klubu Evenement Zakopane – Mateusz Król (86 i 88,5m) i Klemens Staszel (80,5 i 91,5m).

Tymoteusz Amilkiewicz, Wiktor Szozda, Klemens Joniak

Open (1996-2004)

Natomiast w kategorii Open pewne zwycięstwo odniósł zawodnik AZS Zakopane – Marcin Wróbel. Wróbel w pierwszym skoku przekroczył punkt HS o metr, a w drugim wylądował na 101 metrze. W rezultacie na drugiej pozycji sklasyfikowany został Szymon Jojko (101 i 100,5m) z KS AZS AWF Katowice. Dodatkowo na podium uplasował się Mateusz Gruszka (98,5 i 100,5m) z AZS Zakopane. Tuż za podium znalazł się Adam Niżnik (100 i 96m) z TS Wisła Zakopane.

Szymon Jojko, Marcin Wróbel, Mateusz Gruszka

Chłopiec starszy (2009-2010)

W kategorii Chłopiec Starszy Miłosz Malarz zdeklasował swoich konkurentów. Zawodnik KS Rutkowski wylądował na 65 i 63 metrze. Rezultat ten pozwolił mu na pewne zwycięstwo nad Bartłomiejem Czechem (61,5 i 60m) z KS Chochołów i Alanem Zapotocznym (58,5 i 60,5m) z KS Evenement Zakopane. W efekcie czwartą i piątą pozycję zajeli reprezentanci LKS Klimczok Bystra – Konrad Tomasiak (58 i 58,5m) i Mateusz Rus (58,5 i 57,6m).

Bartłomiej Czech, Miłosz Malarz, Alan Zapotoczny

Młodzik (2007-2008)

Kacper Tomasiak (65,5 i 70m) z LKS Klimczok Bystra zwyciężył w kategorii Młodzik. Natomiast na drugim stopniu podium mogliśmy zobaczyć Łukasza Łukaszczyka (64,5 i 68,5m) z TS Wisła Zakopane. Na najniższym stopniu podium znalazł się reprezentant Słowacji – Hektor Kapustik (63,5 i 63m) z KS Chochołów. Czwartą i piątą lokatę zajęli zawodnicy Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Mikołaj Mantulok (62,5 i 64m) oraz Tymoteusz Cienciała (61 i 65,5m).

Łukasz Łukaszczyk, Kacper Tomasiak, Hektor Kapustik

Młodziczka (2007-2008)

Swoje pierwsze zwycięstwo w karierze osiągnęła zawodniczka AZS Zakopane – Ewa Frączek (46,5m i 50,5m). Srebrny medal otrzymała Olivia Brenkus (43,5 i 46m) z ZKN Sokół Zagórz. Kolejne dwie pozycje należały do zawodniczek Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Natalii Łupieżowiec (41 i 44,5m) oraz Marty Ściborski (35,5 i 37m). Piątą lokatę zajęła Magdalena Mąka z KS Evenement Zakopane.

Olivia Brenkus, Ewa Frączek, Natalia Łupieżowiec

W jednoseryjnym konkursie zwyciężyła Joanna Kil (54m) z KS Chochołów. Na podium uplasowały się również Pola Bełotwska (53m) z AZS Zakopane oraz Słowaczka Tamara Mesikova (52,5m) z TS Wisła Zakopane. Czwarty wynik uzyskała Paulina Cieślar (52m) z KS AZS AWF Katowice, a piąty Natalia Słowik (50m) z AZS Zakopane.