ORLEN Cup w Zakopanem: Majerczyk, Jarząbek i Tomasiak ze złotymi medalami

Drugi dzień rywalizacji ORLEN Cup w skokach narciarskich za nami. Zawodnicy rywalizowali na skoczni Mała Krokiew (HS70), czyli części kompleksu Średnia Krokiew. Rywalizację przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych: Junior Młodszy, Open, Chłopiec Starszy, Młodzik oraz Kobiety.

Średnia Krokiew, fot. Martyna Okrzesik

Na godzinę 9:00 została zaplanowana seria próbna w starszych kategoriach wiekowych. Ostatecznie została ona odwołana, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe.

Junior Młodszy

W kategorii Junior Młodszy wzięło udział dwudziestu jeden zawodników z roczników 2006-2007. Zmagania rozegrano z 16. oraz 15. platformy startowej.

Po zwycięstwo sięgnął kombinator norweski – Kacper Jarząbek. Dwuboista z TS Wisła Zakopane w pierwszej serii ocenianej, poszybował na odległość 66 metrów, zaś w drugiej rundzie, wylądował o pół metra dalej. Ze stratą pięciu punktów do zwycięzcy, na drugim stopniu podium stanął Klemens Staszel, który triumfował w sobotnim konkursie. Staszel oddał skoki na dystans 67 oraz 66.5 metra. Warto wspomnieć, że po pierwszej próbie, plasował się na 4. pozycji. Awans z szóstej na trzecią lokatę zanotował Kamil Waszek (65.5 & 66 m), startujący pod barwami LKS Olimpia Goleszów.

Kacper Jarząbek, fot. Martyna Okrzesik

Czwartą pozycję objął Szymon Dubiel (65.5 & 65 m), natomiast spadek z drugiego, na piąte miejsce zaliczyli Mateusz Maciusiak (65.5 & 63.5 m) oraz Mikołaj Wantulok (65.5 & 63 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII JUNIOR MŁODSZY

Open

Na starcie zawodów w kategorii Open, zjawiło się dwudziestu pięciu zawodników, z roczników 1996-2005. W obu seriach, obowiązywała 15. belka startowa.

Triumfatorem rywalizacji okazał się Stanisław Majerczyk, który poprzedniego dnia również stał na najwyższym stopniu podium, wraz z Marcinem Wróblem. Reprezentant LKS Poroniec Poronin był autorem najdłuższej próby, w pierwszej serii konkursowej, wynoszącej 68.5 metra. Ostatecznie w finale zmagań Majerczyk wylądował o 1.5 bliżej. Ze stratą ośmiu punktów do zwycięzcy, na drugiej lokacie, uplasował się Marcin Wróbel. Zawodnik AZS Zakopane oddał skoki na 66 oraz 67 metrów. Czołową trójkę uzupełnił natomiast Wiktor Węgrzynkiewicz (67 & 64 m).

Stanisław Majerczyk, fot. Martyna Okrzesik

Czwartą lokatę objął Wiktor Pękala (66 & 65 m). Czołową szóstkę dopełnili Jan Galica (62.5 & 66.5 m), a także Andrzej Waliczek (63 & 66 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII OPEN

Chłopiec Starszy

W najmłodszej kategorii wiekowej, zaprezentowało się trzydziestu jeden zawodników, z roczników 2010-2011. Zawody rozegrano z 17. poziomu najazdu, jednak Miłosz Malarz oddawał swoje próby z belki numer 15.

Dominatorem rywalizacji ponownie okazał się reprezentant KS Rutkowski – Miłosz Malarz. Zawodnik zaprezentował najdłuższe próby na odległość 67.5 oraz 66.5 metra. Ze stratą 15.2 punktu, na drugim miejscu, sklasyfikowany został Mateusz Rus (65.5 & 64 m), startujący pod barwami LKS Klimczok Bystra. Najlepszą trójkę dopełnił Jakub Kozioł z TS Wisła Zakopane, który dwukrotnie poszybował na 62 metr.

Miłosz Malarz, fot. Martyna Okrzesik

Tuż za podium uplasował się Adam Pilch (61.5 & 60.5 m), zaś kolejne dwie lokaty wywalczyli Rafał Luberda (60.0 & 60.5 m) oraz Bartłomiej Czech (59 & 61 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII CHŁOPIEC STARSZY

Młodzik

Kategoria Młodzik liczyła trzydziestu ośmiu zawodników, z roczników 2008-2009. Na starcie nie zjawił się Jakub Cembala. Zawody przeprowadzono z 17. oraz 16. platformy startowej.

Złoty medal zawisł na szyi Konrada Tomasiaka, reprezentującego LKS Klimczok Bystra. Tomasiak w pierwszej rundzie ocenianej, poszybował na linię oznaczającą rozmiar skoczni – 70 metrów. W finale zmagań, wylądował o 3.5 metra bliżej. Ostatecznie ze stratą dwóch punktów, na drugiej lokacie, uplasował się Szymon Byrski (66.5 & 67.5 m) z KS Chochołów. Brąz natomiast wywalczył Szymon Sarniak (68.5 & 65.5 m) z KS Eve-nement Zakopane.

Konrad Tomasiak, fot. Martyna Okrzesik

Awans z szóstej na czwartą pozycję, zanotował Tymoteusz Dyduch z LKS Klimczok Bystra. Zawodnik uzyskał odległość 66 oraz 64 metrów. Kolejne dwa miejsca zajęli Klemens Bafia (66.5 & 63.5 m), a także Michał Obtułowicz (66.5 & 62.5 m). Reprezentant KS Eve-nement Zakopane, zaliczył spadek z czwartej, na szóstą lokatę.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI W KATEGORII MŁODZIK

Kobiety

Najmniej liczną grupą była jedyna kategoria kobiet. Na starcie zjawiło się sześć zawodniczek, z roczników 2000-2007. Obowiązywała 17. belka startowa.

Ponownie smaku zwycięstwa zaznała Joanna Kil. Dwuboistka reprezentująca KS Chochołów dwukrotnie poszybowała na odległość 56.5 metra, co dało jej pewne zwycięstwo. Ostatecznie ze stratą aż 39.9 punktu, na drugim miejscu, znalazła się Zuzanna Rapacz (49 & 50.5 m). Podium dopełniła Julia Wolska (45.5 & 45 m).

Joanna Kil, fot. Dominika Śmiech

Kolejne lokaty zajęły Ewa Frączek (43.5 & 44.5 m), Natalia Łupieżowiec (43 & 43 m) oraz Magdalena Mąka (26 & 28.5 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW W KATEGORII KOBIETY

Na godzinę 15:00 zaplanowano start biegów do kombinacji norweskiej. Trzecia edycja zawodów ORLEN Cup, odbędzie się 9-11 lutego na obiektach w Zakopanem.

źródło: informacja własna