ORLEN Cup: Znamy medalistów III edycji!

przez Martyna Okrzesik

30 września i 1 października 2022 na kompleksie skoczni „Skalite” w Szczyrku odbyła się trzecia edycja zawodów ORLEN Cup. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sześciu kategoriach: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka, Kobiety, Junior Młodszy oraz Open. Konkursy rozegrano z obiektów HS104 i HS77.

Kompleks skoczni „Skalite”, fot. Martyna Okrzesik

ORLEN Cup III w Szczyrku

Chłopiec starszy (2009-2010)

W rezultacie triumfatorem został zawodnik Miłosz Malarz z KS Rutkowski po skokach na 74 i 78 metrów. Natomiast na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Rus (70 i 76,5m) z LKS Klimczok Bystra. W efekcie trzecią pozycję objął Mateusz Ustupski (66 i 72,5m).

Młodzik (2007-2008)

Natomiast zwycięzcą w kategorii Młodzik, po długiej przerwie został Łukasz Łukaszczyk (71,5 i 76m) z TS Wisła Zakopane. Drugą pozycję zajął Kacper Tomasiak (73 i 72,5m) z LKS Klimczok Bystra. Natomiast trzecią lokatę objął Słowak Hektor Kapustik (69 i 68m) z KS Chochołów.

Młodziczka (2007-2009)

Reprezentantka Słowacji Kira Kapustikova (67 i 62m) została triumfatorką w kategorii Młodziczka. Dodatkowo na drugiej lokacie uplasowała się Ukrainka Karina Kozlova (61,5 i 61m) z KS Eve-nement Zakopane. Oprócz tego na trzecim stopniu podium stanęła Olivia Brenkus (61 i 61,5m) z ZKN Sokół Zagórz.

Kobiety (2001-2006)

Anna Twardosz (89,5 i 89m) z KS AZS AWF Katowice okazała się najlepsza wśród kobiet. Dodatkowo na podium uplasowały się Kamila Karpiel (88 i 86,5m) z AZS Zakopane oraz Sara Tajner (84,5 i 90m) z SS-R LZS Sokół Szczyrk.

Junior Młodszy (2005-2006)

Jeśli chodzi o kategorię Junior Młodszy, to najlepszy wynik uzyskał Wiktor Szozda (102,5 i 104m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Natomiast drugą lokatę objął zawodnik AZS Zakopane Tymoteusz Amilkiewicz (101,5 i 99m). W efekcie trzecie miejsce należało do Klemensa Joniaka ( 99,5 i 100m) z LKS Poroniec Poronin.

Open (1992-2004)

Ostatecznie triumf w kategorii Open odniósł skoczek PKS Olimpijczyk Gilowice – Jarosław Krzak (103 i 103,5m). Dodatkowo ex aequo na drugiej pozycji uplasowali się Szymon Zapotoczny (101,5 i 102,5m) i Marcin Wróbel (102,5 i 100,5m).

Ostatecznie drugiego dnia Miłosz Malarz z KS Rutkowski odniósł kolejne zwycięstwo po skokach na 75 i 74 metrów. Ponownie na drugiej pozycji uplasował się Mateusz Rus z LKS Klimczok Bystra, który dwukrotnie wylądował na odległości 72,5 metra. Natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowany został Mateusz Ustupski (73 i 70m).

Mateusz Rus, Miłosz Malarz, Mateusz Ustupski, fot. Martyna Okrzesik

Wśród Młodzików ex aequo na pierwszej lokacie uplasowali się Kacper Tomasiak (73,5 i 71m) i Łukasz Łukaszczyk (75 i 72m). Dodatkowo na trzecim stopniu podium stanął Hektor Kapustik (69,5 i 69m) ze Słowacji.

Kacper Tomasiak, Łukasz Łukaszczyk, Hektor Kapustik, fot. Martyna Okrzesik

Triumfatorką rywalizacji została Ukrainka Karina Kozlova (68,5 i 61,5m) z KS Eve-nement Zakopane. Reprezentantka Słowacji Kira Kapustikova (67 i 61m) zdobyła drugie miejsce. Oprócz tego na trzecim stopniu podium stanęła Olivia Brenkus (62 i 58m) z ZKN Sokół Zagórz.

Kira Kapustikova, Karina Kozlova, Olivia Brenkus, fot. Martyna Okrzesik

Tym razem najlepszą zawodniczką okazała się Kinga Rajda (94 i 93m). Drugi wynik uzyskała Anna Twardosz (91 i 89,5m). Natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się zawodniczka AZS Zakopane – Pola Bełtowska (87,5 i 84,5m).

Anna Twardosz, Kinga Rajda, Pola Bełtowska, fot. Martyna Okrzesik

W rezultacie triumf odniósł Wiktor Szozda z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, dzięki skokom na 101 i 101,5 metra. Srebrny krążek wywalczył Klemens Joniak (102 i 101m) z LKS Poroniec Poronin. Natomiast trzeci rezultat uzyskał reprezentant Czech oraz zawodnik Dukli Liberec – David Rygl. Czech w pierwszym skoku poszybował na linię setnego metra, a w drugim skoku wylądował o pół metra dalej.

Klemens Joniak, Wiktor Szozda, David Rygl, fot. Martyna Okrzesik

Zwycięstwo odnieśli Jarosław Krzak (105 i 104,5m) ex aequo z Marcinem Wróblem (103,5 i 103m). Podium uzupełnił Szymon Jojko (101 i 101,5m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Jarosław Krzak, Marcin Wróbel, Szymon Jojko, fot. Martyna Okrzesik

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z drugiego dnia zawodów ORLEN Cup. Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło: informacji&grafiki: własne