Philipp Aschenwald kontuzjowany

Przykre wieści dotarły od jednego z austriackich skoczków narciarskich. Philipp Aschenwald doznał urazu kolana, podczas środowego treningu na skoczni w Innsbrucku. Zawodnika czeka teraz kilka operacji i prawdopodobna przerwa od skoków.

Philipp Aschenwald, fot. Martyna Okrzesik

Philipp Aschenwald to zawodnik austriackiej kadry A, w której znalazł się wraz z Clemensem Leitnerem, Clemensem Aignerem oraz Maximilianem Steinerem. O kontuzji zawodnika poinformował Austriacki Związek Narciarski. Jak podali w poście na Instagramie, w szpitalu zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zerwanie więzadła krzyżowego tylnego oraz zerwanie łąkotki bocznej w lewym kolanie. Aschenwalda czeka operacja, która odbędzie się w ten piątek w sanatorium Chainbrücke. Dla skoczka oznacza to dłuższą przerwę od skoków narciarskich.

W minionym cyklu Philipp Aschenwald zajął 34. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ostatecznie Austriak zgromadził łącznie sumę 168 punktów. Najlepszą pozycję zajął podczas inauguracji sezonu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Wówczas zawodnik uplasował się w czołowej dziesiątce na 8. miejscu. Regularnie występował w zawodach najwyższej rangi, a także w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Ostatecznie w drugoligowych zawodach sklasyfikowany został na 10. lokacie, w klasyfikacji generalnej cyklu, z notą 661 punktów. Trzykrotnie stał na podium zmagań COC, z czego dwukrotnie wygrywał.