Pokal Argeta w Kranju: Brecl i Pavec triumfowali!

przez Zuzanna Karwacka

Kolejne zmagania Pokal Argeta odbyły się w słoweńskim Kranju. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach wiekowych. W efekcie startowali juniorzy do lat 18 i 20, a także seniorzy i seniorki.

Bauhenk (HS109), fot. Maksim Bartolj

Juniorzy do 18 lat

źródło: Instagram: @slo_nordic_combined

Na czele rywalizacji po serii skoków plasował się Aljaz Janhar, który oddał skok na 94.5 metra. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Anze Brecl (94 m), a trzeci wynik uzyskał Zan Anzic (92.5 m). W czołowej piątce plasowali się także Liam Magdic (82.5 m) oraz Jost Luka Pavlic (81.5 m). Stawkę zamykali Urh Matjasic (80.5 m), Ozbej Sinkovec (77.5 m), a także Anze Juvan (73 m).

Ostatecznie zwycięstwo odniósł Aljaz Janhar, reprezentujący lokalny klub – SK Triglav Kranj. Zawodnik przebiegł 5.5 kilometra w czasie 14 minut i 59 sekund. Na drugiej pozycji, ze stratą 6 sekund zakończył Anze Brecl. Brązowa lokata przypadła wówczas Zanowi Anzicowi (+0:24). Poza podium znalazł się Jost Luka Pavlic, który tracił jednak już prawie dwie minuty do triumfatora.

Juniorzy do 20 lat

źródło: Instagram: @slo_nordic_combined

Na skoczni w Kranju pojawiło się zaledwie trzech sportowców. W serii skoków startowali oni z 13. belki.

Najdalej poszybował Jost Juvan. Słoweniec lądował na odległości 105.5 metra, uzyskując do tego 54 punkty za styl. Pozwoliło mu to na wypracowanie przewagi 36 sekund nad drugim zawodnikiem, jakim był Urban Zajec (101 m). Ostatnią pozycję w czołówce zajął Lovro Markelj Dovzan (99 m, +0:57).

Mimo najsłabszego wyniku w serii skoków, koniec końców triumfował Lovro Markelj Dovzan. Trasę pokonał w 13 minut i 56 sekund. Zrobił to więc 10 sekund szybciej niż Urban Zajec. Jost Juvan znalazł się na brązowej lokacie z wynikiem 14 minut i 32 sekund.

Seniorzy

źródło: Instagram: @slo_nordic_combined

Tym razem udział wzięło 8 kombinatorów. Wszyscy ruszali z belki o ósmym numerze.

Po serii skoków w Kranju na czele plasował się najbardziej doświadczony z obecnych Gasper Brecl. Reprezentant SSK Mislinji uzyskał 98.5 metra na skoczni o punkcie K, umieszczonym 150 centymetrów dalej. Za jego plecami znajdował się zaś Vid Vrhovnik (95 m, +0:31). Wśród najlepszej trójki miejsce odnalazło się również dla Matica Garbajsa (89.5 m, +1:17). Tuż za podium byli natomiast Aleks Muhic (88 m, +1:34) oraz Erazem Stanonik (83 m, +2:06).

Ostatecznie zwyciężył Gasper Brecl, pokonujący 5.5 kilometra w czasie 12 minut i 29 sekund. Zaledwie z o trzy sekundy gorszym rezultatem zakończył bieg Vid Vrhovnik. Podium uzupełnił wszakże Aleks Muhic. Reprezentant SSK Iliriji stracił już jednak ponad półtorej minuty do triumfatora.

Seniorki

źródło: Instagram: @slo_nordic_combined

Ponownie w tej kategorii w Kranju w szranki stanęło mało zawodniczek. Były to zaledwie trzy Panie. Dwie z nich startowały z 18. belki. SIlva Verbic zdecydowała się na ruszenie z 15. poziomu.

Bardzo dalekim skokiem popisała się Teja Pavec. Na jej nieszczęście próba na 114.5 metra zakończyła się upadkiem. Warto jednak zaznaczyć, że mimo tego zdołała ona utrzymać prowadzenie w tej części. Kolejna była natomiast Silva Verbic. Lądowała ona bowiem na 85 metrze (+0:54). Trzecią lokatę zajęła Tia Malovrh (88 m, +1:26).

Na skoczni ze zgłoszonych do konkursu kombinatorek zabrakło Emy Volavsek.

Koniec końców przewaga ze skoczni pozwoliła na wygraną Słowenki, która jak wszystkie w tej kategorii była reprezentantką SK Triglav Kranj. Teja Pavec pokonała 3.3 kilometra w 9 minut i 30 sekund. Druga SIlva Verbic straciła do niej 28 sekund. Brąz tym razem przypadł kobiecie, jaką była Tia Malovrh (+1:06).

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać