Plastmesterskapet w Lillehammer: Triumf Johanssona, Aigro i Bjørseth

przez Karolina Lenard

Wczoraj (16.09) w norweskim Lillehammer na obiekcie K90 Lysgårdsbakkene odbyły się krajowe zawody – Plastmesterskapet. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach. Triumfował między innymi Robert Johansson, Artti Aigro, a wśród kobiet zaś Thea Minyan Bjørseth. Zapraszamy do przeczytania podsumowania zawodów!

Christian Røste Solberg, Robert Johansson, Adrian Thon Gundersrud. fot. @teamolympiaparken

Kategoria kobiet Senior

W pierwszej kategorii zawodów rozgrywanych w ten weekend w Lillehammer, zaprezentowało się pięć zawodniczek.

Pierwsza seria konkursowa zostałą przeprowadzona z 14. platformy startowej, natomiast druga z 15. W rezultacie najlepsza okazała się zaś reprezentantka klubu Lensbygda – Thea Minyan Bjørseth (94 m & 96.5 m). Na drugiej lokacie uplasowała się Anna Odine Strøm (87.5 m & 94 m). Podium dopełniła Silje Opseth (85 m & 91 m). Tuż za nimi na czwartą lokatą zdobyła Ingvild Synnøve Midtskogen, piątą zaś Marie Liane.

źródło: kjump.no

Kategoria mężczyzn Guest

Była to najmniejsza kategoria, bowiem liczyła jedynie trzech zawodników. Najlepszy okazał się Estończyk Artii Aigro ( 88.5 m & 95.5 m). Drugie miejsce zajął Haakon Kamlesh Heltzer Sørstad ( 75 m & 83.5 m). Natomiast ostatnie – trzecie miejsce zajął Dylan Jackson Amy. Warto dodać, że każdy ze skoczków, skakał z innej platformy. Zawodnicy rozpoczynali najazd z belki ustawionej kolejno na stopniu 8., 11. oraz 12.

Kategoria mężczyzn Senior

Punktualnie o godzinie 11 rozpoczęła się pierwsza seria. W głównej części zawodów Plastmesterskapet w Lillehammer, udział wzięło 45 sportowców. Nie dopuszczonych do startu zostało czterech zawodników, a konkretnie Alvin Le, Jonas Pettersen, Jakob Alvsåker Walseth oraz Fabian Østvold. Zaś zdyskwalifikowany został między innymi Odd Harald Svenningsen-Fjeld, Inge Enger i Adrian Aadalen.

Koniec końców triumfatorem norweskich zawodów został Robert Johansson (95.5 m & 97.5 m). Dobry start również zaliczył drugi Christian Solberg, skoczył on na odległość 95.5 metra, w serii finałowej oddał krótszy skok, bowiem lądował metr bliżej. W czołowej trójce znalazł się również Adrian Gundersrud.

PEŁNE WYNIKI: TUTAJ

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

Źródła grafiki: @teamolympiaparken
Źródła informacji: własne