Puchar Interkontynentalny w Stams: Zwycięstwo Anniki Sieff!

przez Małgosia Mikulska

Za nami kolejny etap zmagań w Pucharze Interkontynentalnym. W niedzielny poranek do rywalizacji przystępuje 39 zawodniczek z 13 krajów. Areną zmagań jest skocznia Brunnentalschanzen w Stams (K105, HS115). W sobotę najlepsza okazała się Francuzka Josephine Pagnier, natomiast dzisiaj tryumfowała Włoszka Annika Sieff.

Brunnentalschanzen (HS115), fot. Simon Steinberger

ZOBACZ TEŻ: PUCHAR INTERKONTYNENTALNY W STAMS: TRIUMF PAGNIER!

Seria próbna

Skoki rozpoczęły się zgodnie z planem o godzinie 8:30, a do serii próbnej przystąpiły wszystkie zawodniczki. Warunki były bardzo stabilne, dzięki czemu rekompensaty punktowe były dość zbliżone. W rezultacie udało się rozegrać całą serię z 19. belki.

Niestety, zaledwie jeden skok został oddany poza punkt K. Dokonała tego Pia Lilian Kuebler, która wylądowała na odległości 106.5 m, dzięki czemu w serii próbnej zajęła pierwsze miejsce. Za nią sklasyfikowano Annikę Sieff oraz Josephine Pagnier. Obie panie skoczyły 103 m.

PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

Pia Lilian Kuebler, fot. Martyna Okrzesik

Pierwsza seria

Seria próbna rozpoczęła się z belki ustawionej o stopień wyżej, czyli z 20. platformy startowej. Na cztery ostatnie skoki jury zadecydowało jednak o obniżeniu jej do stopnia 19. Wiatr nadal nie odgrywał w zmaganiach kluczowej roli.

W tej serii mogliśmy oglądać nieco więcej dalszych skoków. Najlepsza okazała się Włoszka Annika Sieff, która skoczyła 110 m. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Szwajcarka Sina Arnet (107.5 m), natomiast najlepszą trójkę uzupełniła Pia Lilian Kuebler (108 m).

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII

Druga seria

Finałowa seria wystartowała o godzinie 10:00, a wszystkie zawodniczki rozpoczynały najazd z 20. belki startowej.

Niestety, Niemka Anna-Fay Scharfenberg po swoim skoku na odległość 76.5 m przewróciła się na zeskok. Na ten moment nie ma informacji jak poważny był ten upadek.

Ostatecznie w całych zmaganiach najlepsza okazała się Annika Sieff. Swój drugi skok oddała na odległość 108.5, co pozwoliło jej tryumfować w dzisiejszych zawodach. Skacząc 108 m, skutecznie podium zaatakowała Josephine Pagnier, która po pierwszej serii zajmowała czwarte miejsce. Na najniższym stopniu podium zameldowała się natomiast Sina Arnet, która wylądowała na 104. metrze.

TOP10 Pucharu Interkontynentalnego w Stams

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe takie jak: TwitterInstagram oraz Facebook.

źródła informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać