Puchar Interkontynentalny w Stams: Triumf Pagnier!

przez Magdalena Rutkowska

W trzeci weekend września odbył się Puchar Interkontynentalny w Stams . Na liście startowej mogliśmy zobaczyć 39. nazwisk zawodniczek z aż 12 krajów! Niestety, tym razem nie obserwowaliśmy skoków Polek. Jeśli jednak mimo to, jesteście ciekawi jak poradziły sobie panie we wrześniową sobotę, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Brunnentalschanzen (HS115), fot. Simon Steinberger

Trening

Na starcie serii treningowej stawiły się wszystkie powołane zawodniczki. Panie startowały z 18. belki startowej a trening rozpoczął się dokładnie o 8.32. Podczas pierwszej próby tego weekendu najlepszy skok oddała Josephine Pagnier uzyskując 106 metrów. Zaraz za nią znalazła się Annika Sieff (101 m) oraz Pia Lilian Kuebler (103.5 m). Warto również zwrócić uwagę na bardzo dobre próby Tiny Erzar (97.5 metra) oraz Jessicy Malsiner (101 m).

Pia Lilian Kuebler, fot. Dominika Śmiech

ZOBACZ TEŻ : COC, ICOC W STAMS: ZAPOWIEDŹ, HARMONOGRAM, LISTY STARTOWE.

Seria Próbna

Puchar Interkontynentalny w Stams poprzedziła seria próbna. Ostateczna próba przed zawodami rozpoczęła się zgodnie z planem. Również tym razem obyło się bez wypadków ale na belce nie zasiadły dwie zawodniczki – Pia Lilian Kuebler i Daryna Ilchuk . Po raz kolejny świetny skok oddała doskonale dysponowana Josephine Pagnier (101.5 m) Na 2. pozycji uplasowała się Tina Erzar (101 m), natomiast trzecią najlepszą zawodniczką była Niemka – Juliane Seyfarth (103.5 m) Pierwszą piątkę uzupełniły także Sina Arnet (98 m) oraz Annika Sieff (91.5 m). Młoda Włoszka wydaje się być w naprawdę dobrej dyspozycji.

Pierwsza seria

O godzinie 10.15 rozpoczęła się pierwsza seria sobotniego konkursu. Belka startowa została podniesiona o jeden stopień w stosunku do serii treningowej. Natomiast, jeśli chodzi o listę startową nic się nie zmieniło i wszystkie panie wystartowały. Warunki pogodowe również były dobre i umożliwiały dalekie skoki. Zdecydowaną większość czasu w tej serii prowadziła Josephine Pagnier, która była ostatecznie druga (105 m). Ku zaskoczeniu wszystkich, w ostatniej chwili Francuzkę wyprzedziła Annika Sieff! Po doskonałym, i zarazem najdłuższym skoku tej serii (108 metrów), triumfowała w pierwszej części konkursu. Włoszki coraz częściej pokazują swoją dobrą dyspozycję, bowiem na trzecim miejscu znalazła się jedna z sióstr Malsiner – Lara (100.5 m) . Pierwszą piątkę uzupełniły Pia Lilian Kuebler (99 m) oraz Tina Erzar (98.5 m).

Skocznia w Stams, for. Agnieszka Krajewska

Druga seria

Druga seria zaczęła się punktualnie i przebiegła bez zakłóceń, podobnie jak poprzednia część konkursu. Wysokość belki startowej nie uległa zmianie. Tutaj również obyło się bez zaskoczeń, bowiem triumf odniosła doskonała Josephine Pagnier (107.5 m). Drugą lokatę zajęła Annika Sieff (100 m), która mimo zaciętej rywalizacji z Francuzką, przegrała o 10.4 punktu. Na 3. miejsce podium wskoczyła Niemka – Pia Lilian Kuebler (100 m). Takiej samej długości skok, oddała również Anezka Indrackova ale niestety dało jej to dopiero 7. miejsce. Zaraz za podium znalazła się Lara Malsiner (96 m) oraz Sina Arnet (98 m). Tego konkursu do udanych nie zaliczą z pewnością zawodniczki z Norwegii, bowiem najwyżej sklasyfikowana została Heidi Dyhre Traaserud (9. miejsce).

Poniżej przedstawiamy najlepszą dziesiątkę konkursu Pucharu Interkontynentalnego w Stams.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe takie jak: Twitter, Instagram oraz Facebook.
Pełne wyniki konkursu możecie zobaczyć klikając tutaj.

Źródła grafiki i informacji: własne

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać