COC, ICOC w Stams: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Małgosia Mikulska

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna odsłona Letniego Pucharu Kontynentalnego i Interkontynentalnego. Tym razem rywalizacja przenosi się do austriackiego Stams. Poniżej przeczytacie wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zawodów. Już teraz zapraszamy na nasze relacje na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych!

Brunnentalschanzen (HS115), fot. Simon Steinberger

Skocznia w Stams

Stams znajduje się w austriackim Tyrolu, niedaleko Innsbrucka. W świecie sportów zimowych jest znana przede wszystkim z najstarszej szkoły sportowej na świecie, a także z kompleksu skoczni Brunnentalschanzen.

Schigymnasium to szkoła sportowa, której tradycje sięgają lat sześćdziesiątych. Jej absolwentami jest cała rzesza znakomitych sportowców sportów zimowych, w tym także skoczków narciarskich. Uczęszczali do niej między innymi: Daniela Iraschko-Stolz, Martin Koch, Gregor Schlierenzauer, Marita Kramer i wielu innych.

W skład kompleksu Brunnentalschanzen wchodzą dwie skocznie K65 oraz K105. Najbliższe zawody odbędą się na większym obiekcie, którego rozmiar wynosi HS115. Aktualnym rekordzistą obiektu jest Tilen Bartol, któremu udało się ustać skok na odległość 119,5 m.

ZOBACZ TEŻ: SCHIGYMNASIUM STAMS

Listy startowe i reprezentacja Polski

W zawodach Pucharu Interkontynentalnego wystąpi 39 zawodniczek, reprezentujących 13 krajów. Wśród nich zabraknie jednak Polek.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ PUCHARU INTERKONTYNENTALNEGO W STAMS

Podczas konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego panów na starcie będziemy obserwować 52 zawodników z 11 krajów. W ich gronie zaprezentuje się sześciu Polaków: Maciej Kot, Jan Habdas, Klemens Joniak, Klemens Murańka, Tomasz Pilch oraz Jakub Wolny.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ PUCHARU KONTYNENTALNEGO W STAMS

Harmonogram zawodów

Sobota, 16 września 2023

08:30 – trening kobiet
09:15 – seria próbna kobiet
10:15 – konkurs kobiet
13:30 – trening mężczyzn
14:30 – seria próbna mężczyzn
15:30 – konkurs mężczyzn

Niedziela, 17 września 2023

08:30 – seria próbna kobiet
09:15 – konkurs kobiet
13:30 – trening mężczyzn
12:00 – seria próbna mężczyzn
13:00 – konkurs mężczyzn

COC 2022 w Stams

Przed rokiem w tej samym miejscu także odbywał się Letni Puchar Kontynentalny. Ze względu na warunki pogodowe zaplanowane na dwa dni konkursy zostały rozegrane tego samego dnia. W pierwszym z nich tryumfował Michael Hayboeck, natomiast w kolejnym Aleksander Zniszczoł. Więcej o ubiegłorocznych konkursach przeczytacie tutaj, a także tutaj.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

źródło informacji: własne

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać