Polskie drużyny na drugoligowe zawody w Brotterode

przez Szymon Kołtun

Niemieckie Brotterode będzie następnym przystankiem w cyklu Pucharu Kontynentalnego panów i Pucharu Interkontynentalnego pań. Na Inselbergschanze (K-105, HS-117) do walki o punkty stanie łącznie dwanaścioro reprezentantów Polski.

Tymoteusz Amilkiewicz, fot. Zofia Hunkiewicz

Skład Polski na Puchar Kontynentalny w Brotterode

Powołanie na te zawody od Davida Jiroutka otrzymało sześciu skoczków. Względem zmagań w Lillehammer, które miały miejsce dwa tygodnie temu w składzie doszło do jednej korekty. Klemens Murańka, który w ten weekend weźmie udział w zawodach Pucharu Świata w Sapporo, został zastąpiony przez Tymoteusza Amilkiewicza. Zakopiańczyk był jedną z rewelacji Mistrzostw Świata Juniorów w Planicy, gdzie indywidualnie wywalczył 5. pozycję, natomiast w konkursie drużynowym wraz z kolegami sięgnął po brązowy medal. Dla 19-latka będzie to pierwszy zagraniczny start na tym szczeblu rywalizacji. Do tej pory występował on tylko w Zakopanem, lecz nie zanotował wówczas zdobyczy punktowej. Poza tym, w Niemczech wystąpią także: Jan Habdas, Kacper Juroszek, Andrzej Stękała, Maciej Kot i Jakub Wolny. Ostatnia dwójka może liczyć w Brotterode na wysokie pozycje, jako że w Lillehammer stali oni na podium. Kot był najlepszy podczas pierwszego konkursu rozegranego w Norwegii, zaś Wolny zajął 3. miejsce w drugich zawodach.

Na chwilę obecną w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego przewodzi Robin Pedersen z dorobkiem 800 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Clemens Leitner (658 pkt), a trzeci jest Maximilian Ortner (647 pkt). Spośród Polaków najwyżej sklasyfikowany jest nieobecny w Turyngii Klemens Murańka (257 pkt), który okupuje 19. lokatę.

ZOBACZ TEŻ: MŚJ W PLANICY: STEPHAN EMBACHER ZE ZŁOTYM MEDALEM

Harmonogram Pucharu Kontynentalnego w Brotterode

Sobota, 17 lutego 2024
13:00 – Oficjalny trening
15:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 18 lutego 2024
09:00 – Seria próbna
10:00 – Pierwsza seria konkursowa

Skład Polski na Puchar Interkontynentalny w Brotterode

W związku z tym, iż zaplanowane na ten weekend zawody Pucharu Świata pań w Rasnovie zostały odwołane, podczas Pucharu Interkontynentalnego w Brotterode pojawi się aż 6 Polek. Do Nicole Konderli, Pauliny Cieślar i Sary Tajner dołączą zawodniczki, które tej zimy częściej startują w Pucharze Świata, a więc Pola Bełtowska, Natalia Słowik i Anna Twardosz. Bełtowska i Słowik w minionym tygodniu rywalizowały podczas czempionatu juniorów w Planicy, gdzie nie osiągnęły jednak satysfakcjonujących rezultatów. Bełtowska była 22., natomiast Słowik 36. w konkursie indywidualnym. W Niemczech zabraknie z kolei Wiktorii Przybyły, która w Słowenii nabawiła się urazu kolana. Przypomnijmy, iż dla pań będą to pierwsze zawody tej rangi od ponad miesiąca i zmagań w Innsbrucku (12-13.01).

W zestawieniu łącznym Pucharu Interkontynentalnego na czele znajduje się Hannah Wiegele (360 pkt) przed Norweżkami: Heidi Dyhre Traaserud (320 pkt) i Kjersti Graesli (296 pkt). Najlepsza z Polek-Nicole Konderla (171 pkt) jest 11.

Pola Bełtowska, fot. Dominika Śmiech

Harmonogram Pucharu Interkontynentalnego w Brotterode

Sobota, 17 lutego 2024
09:00 – Oficjalny trening
10:30 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 18 lutego 2024
13:00 – Seria próbna
13:45 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać