Skład kadry Polski na Alpen Cup w Planicy

przez Szymon Kołtun

Po ponad dwumiesięcznej przerwie do akcji powraca walka w cyklu Alpen Cup. W najbliższych dniach młodzi skoczkowie i skoczkinie będą konkurować ze sobą w Słowenii, jednak nie w Kranju jak pierwotnie planowano, a w Planicy. Na Srednijej Skakalnicy (K-95, HS-102) swoje skoki odda 10 Polaków.

Klemens Joniak, fot. Martyna Okrzesik

Skład kadry Polski na Alpen Cup w Planicy

Jak nadmieniono we wstępie konkursy w Planicy będą pierwszymi zawodami Alpen Cup od grudniowej rywalizacji w Seefeld (15-16.12.2023). W międzyczasie do skutku nie doszły zaplanowane na 26-27 stycznia zmagania w Szczyrku, które miały być debiutem Polski w kalendarzu Alpen Cup.

Na arenie tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów zaprezentuje się 10 przedstawicieli Polski. Będą to kolejno: Tymoteusz Cienciała, Jan Galica, Klemens Joniak, Łukasz Łukaszczyk, Mateusz Mysza, Michał Obtułowicz, Klemens Staszel, Wiktor Szozda, Kamil Waszek, a także Marcin Wróbel. Dla pierwszego z wymienionych będą to debiutanckie występy na tym poziomie rywalizacji. Podobnie ma się sprawa co do 4 lata starszego Wróbla, który był częścią medalowej drużyny w trakcie niedawno rozegranych Mistrzostw Świata Juniorów. O sile polskiego zespołu stanowili też m.in. Łukaszczyk i Joniak.

Liderem Alpen Cup wśród mężczyzn jest Simon Steinberger (464 pkt), który wyprzedza 2. Johannesa Poelza (380 pkt). Najbliżej austriackiego duetu znajduje się 3. Jannik Faisst (281 pkt) z Niemiec. W czołowej 20 klasyfikacji generalnej znajduje się jeden Polak, a jest nim 19. Łukasz Łukaszczyk (77 pkt).

W cyklu pań niezrównana jest świeżo upieczona mistrzyni świata juniorek-Tina Erzar (580 pkt). Słowenka dystansuje resztę stawki o ponad 200 punktów, gdyż druga jest Meghann Wadsak ma 334 punkty na swoim koncie. Trzecia lokata należy do Anezki Indrackovej (280 pkt).

Harmonogram Alpen Cup w Planicy

Sobota, 17 lutego 2024
14:30 – Oficjalny trening kobiet i mężczyzn
15:30 – Seria próbna kobiet i mężczyzn
16:45 – Pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn

Niedziela, 18 lutego 2024
10:30 – Seria próbna kobiet i mężczyzn
11:45 – Pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

Źródło informacji: Polski Związek Narciarski

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać