Puchar Świata Pań w Klingenthal: Zwycięstwo Kramer!

przez Martyna Okrzesik

Za nami pierwszy konkurs indywidualny kobiet w Klingenthal! W dniu wczorajszym odbyły się kwalifikacje, w których bezkonkurencyjna była Marita Kramer. O kwalifikacjach możecie przeczytać tutaj: https://stylowoztelemarkiem.pl/puchar-swiata-pan-w-klingenthal/
Dzisiejszy dzień stał się równie pozytywny dla Austriaczki. Wobec tego zapraszamy Was na podsumowanie dzisiejszego dnia z Vogtland Areny.

Vogtland Arena (HS-140)

Seria próbna

Najlepsza w serii próbnej okazała się Słowenka Ursa Bogataj, która po skoku na 127 metr objęła prowadzenie. Na drugiej pozycji sklasyfikowana została reprezentantka Austrii Marita Kramer (125m). Oprócz tego trzecią lokatę uzyskała Silje Opseth (127m) z Norwegii. Natomiast jedyna reprezentantka Polski Kinga Rajda uzyskała 104 metry i serię próbną zakończyła na 30 miejscu.

Konkurs

Na półmetku rywalizacji liderką została Marita Kramer, dzięki próbie na 133 metr. Pół metra dalej poszybowała Norweżka Silje Opseth i o 0,6 punktu przegrywała z Austriaczką. Natomiast na trzeciej lokacie sklasyfikowano Słowenkę Ursę Bogataj (129,5m). Kinga Rajda (96m) nie zdołała zakwalifikować się do serii finałowej i zawody zakończyła na 34 pozycji. Prócz tego pierwsza rozegrana została z 22, 21 oraz 20 belki startowej.

Po raz kolejny świetny skok na 124,5 metra oddała Austriaczka Marita Kramer co zapewniło jej zwycięstwo. Jest to już kolejny triumf zawodniczki. Po drugie reprezentantka Norwegii Silje Opseth wylądowała na 123,5m dzięki czemu pokonała trzecią Słowenkę Ursę Bogataj (127m).

Już jutro o 10:30 odbędzie się kolejny konkurs indywidualny Pucharu Świata Kobiet w niemieckim Klingenthal. Na zakończenie zapraszamy Was na naszego instagrama: https://www.instagram.com/stylowoztelemarkiem/

Martyna

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać