PŚ Pań w Klingenthal: Bezkonkurencyjna Kramer!

przez Zuzanna Karwacka

W tym tygodniu karuzela Pucharu Świata rozkłada się wreszcie w mieście związkowym Saksonii. Zarówno Panowie jak i kobiety będą rywalizowały w tej miejscowości, więc możemy się spodziewać wielu emocji z Niemiec. Jak przebiegał pierwszy dzień konkurencji Pań w Klingenthal? Czy zawodniczki w formie bez wątpienia udowodniły swą wyższość nad rywalkami?

Sparkasse Vogtland Arena podczas Pucharu Świata FIS 2019/2020  |  © Artur Bała, 13-15.12.2019

Treningi

Zmagania rozpoczęliśmy już w czwartek późnym popołudniem. Zatem o 16:05 kobiety przystąpiły do dwóch, zaplanowanych wcześniej serii treningowych. Wiatr nie był wielkim przeciwnikiem i z tego powodu w pierwszej części ruszały one zarówno z 25. jak i 26 belki. Natomiast wzięło w niej udział 60 skoczkiń.

Najlepszym wynikiem popisała się Marita Kramer, przez co zwyciężyła tę partię. Biorąc pod uwagę fakt, że Austriaczka szybowała na 131 metr, druga Katharina Althaus z rezultatem 123.5 nie miała dużych szans. Trzecią odległość i tak naprawdę lokatę o tym numerze wywalczyła Ema Klinec (123 m).

Druga seria odbywała się w bardziej zróżnicowanych warunkach, co rzecz jasna wpłynęło na poziom rozpoczynania skoków zawodniczek. Startowały one tym razem z 22. 23. 24 oraz 25. belki. W dodatku w treningu tym zabrakło takich zawodniczek jak Kaori Iwabuchi, czy Katharina Althaus.

Jak dotąd Marita Kramer pokazuje stabilną wysoką formę, którą potwierdziła też kolejną próbą. Wprawdzie tym razem nie lądowała najdalej (127 m), aczkolwiek wszystkie składowe dały jej najlepszy rezultat. Drugie miejsce wywalczyła Silje Opseth. Norweżka straciła do rywalki tylko pół punktu, albowiem to ona skoczyła 129.5 metra. Trzecia lokata przypadła Ursie Bogataj (127.5 m).

Kwalifikacje

Następnie, około 10 minut po zakończeniu treningów, rozpoczęto kwalifikacje. Wzięło w nich udział 60 Pań. Doszło jednak do jednego złamania przepisów związanych z kombinezonem. Zważywszy na to Chinka – Ping Zeng została zdyskwalifikowana.

W efekcie skoku na odległość 140 metrów, pierwszą pozycję zajęła Marita Kramer. Podobnym wynikiem popisała się Silje Opseth (139.5 m). Biorąc pod uwagę, że ruszała ona z pułapu wyższego o dwa poziomy została sklasyfikowana na 3 lokacie. Drugie miejsce przypadło dla Ursy Bogataj, która po próbie na 132.5 metra straciła do Austriaczki aż 16.5 punktu!

Nasze reprezentantki pokazały się następująco:
– Kinga Rajda – 24. pozycja, 112.5 metra
– Nicole Konderla – 43. pozycja, 98 metrów
– Anna Twardosz – 59. pozycja, 81.5 metra

Nie da się ukryć, że Austriaczka jest w niesamowitym ,,gazie”. Mając to na uwadze możemy się domyślać, kto znajdzie się w czołówce. Należy jednak pamiętać, że skoki są tak nieprzewidywalne, że może wydarzyć się naprawdę wiele. W oczekiwaniu na konkursy zapraszamy Was na krótki wpis o skoczni na jakiej trwają zmagania w ten weekend. Już jutro zajrzyjcie też na kolejne posty o Pucharze Świata Pań w Klingenthal!

Zuzia

źródła zdjęć: skisprungschanzen.com, berkutschi.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać