PŚ w Planicy: Marius Lindvik zwycięzcą!

przez Zofia Hunkiewicz

Planica Planica, snezna kraljica – tę słynną melodie mogli usłyszeć zawodnicy, którzy wylądowali za 230. metrem. Ostatni konkurs w sezonie już za nami. Kryształowa kula trafiła do właściciela, a pozostałe nagrody do poszczególnych zawodników. Jak przebiegły niedzielne zawody? Tego dowiecie się w naszym podsumowaniu.

Konkurs

O dziesiątej rozpoczęły się zmagania, których tym razem nie poprzedzała seria próbna. Na starcie pojawiło się trzydziestu najlepszych skoczków tego sezonu. Wszyscy odbijali się z 14. platformy startowej.

Liderem na półmetku został Marius Lindvik. Norweg oddał najdłuższy skok, lądując na 241,5 m. Ziga Jelar uplasował się na drugim miejscu (239 m), natomiast Piotr Żyła na trzecim (237,5 m). Dawid Kubacki (231 m) zajął ex-aequo z Timim Zajcem (233 m) dziewiątą lokatę. Kamil Stoch wskoczył na dwunastą pozycję (225 m).

Seria finałowa dostarczyła nam pełno emocji. Ostatecznie Marius Lindvik wywalczył owe zwycięstwo przy okazji zapewniając sobie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg w finale poleciał na 245,5 metra. Drugie miejsce zajął Yukiya Sato (236,5 m; 242,5 m), natomiast Peter Prevc trzecie (235,5 m; 240 m).

Dawid Kubacki zakończył konkurs na dziewiątej pozycji (235 m), Piotr Żyła na dwunastej (221,5 m), zaś Kamil Stoch na czternastej (231,5 m).

Nowe rekordy życiowe w finałowej serii ustanowili:

Anze Lanisek – 244,5 metra
Cene Prevc – 246 metrów
Yukiya Sato – 242,5 metra
Marius Lindvik – 245,5 metra

Kryształową kulę wywalczył Ryoyu Kobayashi. Podium końcowe dopełnili także Karl Geiger oraz Marius Lindvik.

Ziga Jelar sięgnął po małą kryształową kulę za loty. Podium dopełnili Timi Zajc oraz Stefan Kraft. Timi Zajc wygrał także cykl Planica 7. Ostatecznie Puchar Narodów powędrował do austriackiej drużyny.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych –Twitter,  Instagram i Facebook. Na naszym Instagramie wciąż możecie oglądać relacje prosto spod Letalnicy.

Chcemy także serdecznie podziękować za wspólne przeżywanie sezonu, za odwiedzanie naszej strony i mediów. To nie koniec, ponieważ w oczekiwaniu na Letnie Grand Prix będziemy starały się umilić wam czas! Już dziś zapraszamy do wyczekiwania fotorelacji ze Słowenii!