PK Kobiet w Lake Placid: Austriaczka górą!

przez Zuzanna Karwacka

Ostatni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego Kobiet odbywał się co prawda w Lake Placid jednak wieści szybko dotarły do Nas. Postanowiłyśmy się nimi z Wami podzielić. O wczorajszych zmaganiach możecie natomiast przeczytać tutaj.

Seria próbna

Na starcie konkursu kobiet w Lake Placid pojawiła się garstka 13 zawodniczek, którym udało się startować z tego samego poziomu.

Najdalej w tym etapie skoczyła Kanadyjka Natalie Eilers. Jej próba opiewała rezultat 89.5 metra. Na drugim miejscu uplasowała się natomiast Vanessa Moharitsch z Austrii. Skoczkini ta lądowała bowiem na odległości 87.5 metra. Kobietą, która osiągnęła dalszy wynik od Austriaczki, ale ostatecznie wypadła na trzecie miejsce była Annika Belshaw. Wczorajsza triumfatorka uzyskała wszakże 88.5 metra.

Konkurs

Ponownie na starcie zobaczyłyśmy 13 Pań, które ruszały z32. belki. Rekompensaty punktowe wahały się w zakresie od -4.9 punktu dla Niny Lussi do 4.8 punktu dla Noelii Vuerich.

Po pierwszej serii liderką okazała się Annika Belshaw. Amerykanka uzyskała aż 95 metrów w swojej próbie. Za jej plecami znalazła się Hannah Wiegele (92.5 m). Podium uzupełniała Katharina Ellmauer z Austrii (91 m).

W serii finałowej Hannah Wiegele poszybowała na 94 metr w gorszych warunkach niż Annika, dzięki czemu to właśnie ona zwyciężyła. Druga Belshaw również nie powinna się wstydzić swojego 93-metrowego rezultatu. Za ten skok Amerykanka miała jednakże odjęte aż 11.3 punktu. Wśród najlepszej trójki wymienić można także nazwisko Kathariny Ellmauer (93 m).

Należy pamiętać, że całą klasyfikację wygrała Luisa Goerlich z dorobkiem 457 punktów. Drugie miejsce wywalczyła sobie Hannah Wiegele, mając równo 450 punktów. Podium generalnej tabeli uzupełniła jej rodaczka Sophie Sorschag (441 punktów). Najwyżej sklasyfikowaną Polką w tym zestawieniu byłą Joanna Szwab z 48 punktami na 63. pozycji.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać