Puchar Kontynentalny w Eisenerz: Zwycięstwo Seyfarth!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po dłuższej przerwie nadszedł czas na pierwszy w tym roku konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań. Panie będą rywalizować w Eisenerz na skoczni HS109. Na starcie zabraknie reprezentantek Polski. W poprzednich zawodach triumfowała Norweżka, Nora Midtsundstad. Która z Pań dzisiaj odniosła zwycięstwo? Dowiecie się tego, czytając ten artykuł.

Trening

Jednoseryjna sesja treningowa przed konkursem miała rozpocząć się o 8:45, jednak z powodu złych warunków pogodowych zaczęła się ona dopiero o 10:30. Na starcie pojawiło się 17 z 18 startujących zawodniczek.

Czeszka, Karolina Indrackowa zaprezentowała skok na 94 m, w rezultacie czego triumfowała na treningu. Natomiast na drugim miejscu znalazła się Słowenka, Nejka Repinc Zupancic (88,5 m). Trzecią zaś lokatę zajęła Niemka, Josephin Laue (80,5 m). Czołową piątkę uzupełniły dwie Słowenki, Lara Logar (82 m) i Nika Vetrih (82 m). Ponadto na starcie nie pojawiła się Włoszka, Martina Ambrosi.

Konkurs

Seria próbna poprzedzająca konkurs w Eisenerz została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych, w związku z tym również start konkursu został przesunięty z godziny 11:15 na 12:10. Pomimo wcześniejszych problemów związanych z pogodą pierwsza seria konkursowa przebiegła dosyć sprawnie.

Niemka, Juliane Seyfarth skoczyła 96,5 m, w rezultacie zostając liderką na półmetku rywalizacji. Na drugim miejscu znajdowała się wówczas jej rodaczka, Michelle Goebel po skoku na 92 m. Natomiast na trzeciej lokacie była Karolina Indrackowa (92 m). Pierwszą piątkę dopełniły: Słowenka Ajda Kosnjek (90,5 m) i Niemka, Josephin Laue (90,5 m).

Ostatecznie podium nie uległo zmianie. Zwyciężyła Niemka, Juliane Seyfarth, skacząc w drugiej serii 90 metrów. Podium uzupełniły: jej rodaczka Michelle Goebel (91 m) i Karolina Indrackowa (86,5 m). Tuż za czołową trójką znalazły się Josephine Laue, która skoczyła 88 m i Nejka Repinc Zupancic (86,5 m).

Na starcie nie pojawiła się Włoszka, Martina Ambrosi.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać