Puchar Kontynentalny w Eisenerz: Steiner z wygraną!

przez Magdalena Rutkowska

Za nami kolejny dzień rywalizacji w ramach Pucharu Kontynentalnego! Po emocjonującym konkursie Pucharu Świata w Sapporo (o którym możecie przeczytać klikając tutaj), kibice zwrócili wzrok ku skoczni w Eisenerz. To właśnie tam odbył się konkurs niższej rangi. Do Austrii została wysłana 6 osobowa reprezentacja naszego kraju. Jeśli jesteście ciekawi jak poradzili sobie Polacy oraz kto tym razem walczył o stopnie na podium, zostańcie z nami!

Kompleks skoczni w Eisenerz, fot. Maksim Bartolj

Trening

Pierwsza seria skoków mężczyzn w dniu dzisiejszym rozpoczęła się punktualnie o 11.00. Przez niesprzyjające warunki w Eisenerz, trening kobiet przeniesiono, co skutkowało także przesunięciem sesji treningowej mężczyzn z godziny 10.30. Do ostatniej próby przed konkursem przystąpiło 53 zawodników a na belce zabrakło Włocha – Andrei Campreghera. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się być Jan Habdas, który skokiem na 102.5 m zapewnił sobie 15. pozycję. Podsumowując, był to jedyny skok powyżej setnego metra oddany przez reprezentanta Polski w treningu. Najlepiej z całej stawki wypadł Justin Lisso (106.0 m) natomiast, zaraz za nim znalazł się reprezentant gospodarzy – Maximilian Steiner (105.5 m). Trzecią najlepszą próbą mógł pochwalić się Sondre Ringen (101.5 m). Dodatkowo pragniemy przypomnieć, że obecnie Norweg znajduje się na drugim miejscu klasyfikacji generalnej cyklu. Ogólnie mówiąc, rywalizacja w konkursie zapowiadała się bardzo ciekawie.

Wyniki pozostałych reprezentantów Polski w serii treningowej

27. Tomasz Pilch – 99.5 m
29. Jakub Wolny – 95.0 m
30. Kacper Juroszek – 97.5 m
33. Stefan Hula – 95.5 m
37. Andrzej Stękała – 94.5 m

Pierwsza seria konkursowa

Ze względu na liczne opóźnieni w związku z pogodą seria próbna została odwołana. Na starcie po raz kolejny, podobnie jak w treningu nie zobaczyliśmy Andrei Campghera. Jeśli chodzi o polskich zawodników to ponownie najlepiej zaprezentował się najmłodszy z kadry – Jan Habdas, który oddał 100.5 metrową próbę. Zaraz po skoku ta odległość dała mu 3. miejsce ale ostatecznie znalazł się na 4. pozycji. Tym razem najlepszy był Maximilian Steiner (104 m), który wyprzedził swojego kolegę z ddrużyny Urlicha Wohlgenannta (105.5 m) o 9.5 punktu. Trzeci najlepszy skok należał do Matiji Vidica (103 m). Niestety podczas tej serii pojawiły się aż trzy dyskwalifikacje! Ofiarami kontroli byli Janni Reisenauer, Rok Masle a także reprezentant Norwegii – Fredrik Villumstad. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych Polaków.

Wyniki Polaków po pierwszej serii konkursowej w Eisenerz

16. Stefan Hula – 97.0 m
23. Tomasz Pilch – 94.0 m
28. Kacper Juroszek – 92.5 m
33. Jakub Wolny – 89.0 m
41. Andrzej Stękała – 84.5 m

Druga seria konkursowa

Ostatecznie w drugiej serii konkursu rozgrywanego w austriackim Eisenerz triumfował Maximilian Steiner, oddając daleki skok na 100.5 metra. Zaraz za nim, na podium mogliśmy podziwiać Matije Vidica, który również zaprezentował swoją doskonałą formę (99 m). Trzecie miejsce natomiast, zajął Ulrich Wohlgenannt, a brązowy krążek zapewniła mu 96.5 metrowa próba. 4. lokata należała do Stefana Rainera (101 m), oddającego dzisiaj bardzo dobre skoki. W pierwszej dziesiątce tabeli mogliśmy oglądać jeszcze m.in. Markusa Rupitscha (97 m), Marco Woergoettera (98 m) oraz Lucę Rotha (97 m). Niestety, w drugiej części rywalizacji nie było nam dane podziwiać skoków zarówno Jakuba Wolnego jak i Andrzeja Stękały. Najlepszym z Polaków ponownie był Jan Habdas, który na zakończenie konkursu uplasował się na 11. lokacie (106 m).

Ostateczne wyniki pozostałych Polaków po drugiej serii konkursowej:

17. Tomasz Pilch – 100.5 m
18. Stefan Hula – 94 m
27. Kacper Juroszek – 96.5 m

TOP 10 konkursu Pucharu Kontynentalnego w Eisenerz

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych takich jak: Instagram, Twitter oraz Facebook.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać