Puchar Kontynentalny w Lahti: Drugie zwycięstwo Ringo Miyajimy!

przez Stylowo z Telemarkiem

Wczorajszy konkurs zakończył się zwycięstwem Ringo Miyajimy. Nie inaczej było dzisiaj, gdyż drugie zwycięstwo odniosła Ringo Miyajima. W konkursie startowała również Polka Paulina Cieślar. Jak poszło jej oraz innym zawodniczkom zapraszamy do przeczytania!

Kompleks skoczni w Lahti fot. Maksim Bartolj

Konkurs

Historyczny dzień dla skoków kobiet, bo to właśnie dzisiaj po raz pierwszy od lat kilkunastu kobiety znów wrócą na obiekty mamucie. Ten jakże ważny dzień zaczął się jednak od rywalizacji pań przy okazji Pucharu Kontynentalnego w Lahti. Ponownie jak wczoraj najlepszą okazała się być Ringo Miyajima. Japonka w obu skokach pewnie przekraczał punkt K. W pierwszej serii uzyskała 121 metrów, a w drugiej skoczyła tylko o pół metra bliżej. Na miejscu drugim zawody ukończył dziś 19-letnia Niemka Michelle Goebel (117.5 m i 117 m), która swoją drogą zwyciężyła cały cykl Pucharu Kontynentalnego. Podium na najniższym stopniu uzupełniła 15-latka z Norwegii Kjersti Graesli (116.5 m i 119.5 m).

Michelle Goebel fot. Dominika Śmiech

Lokatę czwartą zajęła Słowenka Katarina Pirnovar po skokach na 112.5 i 115 metrów. Miejsce piąte Kurumi Ichinohe z Japonii (110 m i 116,5 m), szóste Karolina Indrackova z Czech (106 m i 109.5 metra). Natomiast jedyna reprezentantka gospodarzy Sofia Mattila zajęła 19. pozycję po uzyskaniu odległości 89.5 i 95 metrów. Tuż za nią z kolei była nasza jedyna reprezentantka Paulina Cieślar, która skakał 93.5 i 85 metrów.

W konkursie udziału nie wzięła Norweżka Nora Midtsundstad, a sam konkurs został rozegrany w pełni z 23. poziomu najazdowego.

Protokół z pełnymi wynikami

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać