Puchar Kontynentalny w Lahti: Miyajima triumfuje!

przez Aleksandra Rajewicz

Przed nami finałowy weekend Pucharu Kontynentalnego Pań, podczas ostatnich zmagań najlepszą okazała się Juliane Seyfarth, a tym razem panie udały się do Finlandii. Na starcie rywalizacji w Lahti stanęło 27. zawodniczek, w tym jedna Polka – Paulina Cieślar. Jeśli jesteście ciekawi jak przebiegł konkurs i kto okazał się najlepszy, zapraszamy do dalszej lektury!

fot. Maksim Bartolj

Trening

Trening ruszył o godzinie 15.00, rozpoczęła go Japonka Ringo Miyajima, która uzyskała 108 metrów i ostatecznie została triumfatorką tej serii. Drugą lokatę zajęła Słowenka Katarina Pirnovar, która swój skok zakończyła na 102 metrze, zaś trzecia była Niemka Josephin Laue, która wylądowała na 104 metrze. Paulina Cieślar skoczyła 79 metrów i zakończyła serię na 12. miejscu z zerową notą, podobnie jak trzynaście innych zawodniczek.

Ze swego skoku zrezygnowały: Finka Julia Kykkänen oraz Szwajcarka Rea Kindlimann.

Pierwsza seria

Rywalizacja w Lahti rozpoczęła się z belki usytuowanej na stopniu 22. Liderką na półmetku była triumfatorką treningu Ringo Miyajima, która swój skok zakończyła na 119 metrze. Drugie miejsce zajmowała Niemka Michelle Goebel, która uzyskała 110.5 m, zaś trzecie Josephin Laue (106 m) . Paulina Cieślar po skoku na 86 metrów, zajmowała 17. miejsce.

Ze swego skoku ponownie zrezygnowała Julia Kykkänen.

Druga seria

Ostateczne podium uległo zmianom. Triumfatorką została Japonka Ringo Miyajima, która w drugiej próbie poszybowała na odległość 114 metrów. Na drugie miejsce awansowała Słowenka Katarina Pirnovar, która uzyskała 110 i 119 metrów, zaś na trzecim miejscu znalazła się Norweżka Kjersti Graesli, która skoczyła 104.5 oraz 117.5 metra. W drugiej próbie Paulina Cieślar uzyskała 93 metry i ostatecznie sklasyfikowana została na 18. miejscu.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać