Puchar Interkontynentalny w Oslo: Triumf Sieff!

przez Julia Pawłowska

W dniu dzisiejszym Puchar Interkontynentalny Kobiet ponownie odbył się na skoczni Holmenkollbakken w Oslo. W rywalizacji wzięło udział 26 Pań, a pełną listę startową możecie zobaczyć tutaj. Kto triumfował w dzisiejszych zawodach? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konkursu!

Midtsubakken, Oslo, Norwegia, fot. Magdalena Rutkowska

Seria próbna

Seria próbna rozpoczęła się punktualnie o 8.30. Zawodniczki odbijały się z 27. oraz 26. belki startowej. Wiatr często zmieniał kierunek oraz siłę, ponieważ niektóre Panie miały dodane, a inne odjęte punkty za warunki wietrzne. Mimo tego, rywalizacja potoczyła się sprawnie. Na rozbiegu pojawiło się 25 kobiet, gdyż zabrakło Nory Midtsundstad.

Najlepszą zawodniczką serii próbnej została Heidi Dyhre Traaserud. Norweżka wylądowała na 96.5 metrze. Tuż za nią znalazły się jej rodaczki; Kjersti Graesli (98 m) oraz Ingvild Synnoeve Midtskogen (92,5 m).

Wśród Polek najwyższą pozycję zanotowała Anna Twardosz, która uplasowała się na 6. pozycji osiągając 91.5 metra. Ponadto 8. miejsce zajęła Nicole Konderla (89,5 m), 11. Natalia Słowik (87 m), a 13. Paulina Cieślar (82.5 m).

Pełne wyniki serii próbnej możecie zobaczyć tutaj.

Pierwsza seria

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się zgodnie z harmonogramem, czyli o 9.15. Tym razem wszystkie zawodniczki ruszyły z 27. platformy startowej. Podobnie jak w serii próbnej, na rozbiegu nie pojawiła się Norweżka Nora Midtsundstad. Ponadto podczas rywalizacji upadek zaliczyła Sandra Sproch ze Stanów Zjednoczonych.

Na półmetku zawodów prowadzenie objęła Annika Sieff, która osiągnęła odległość 101.5 metra. Na drugiej pozycji znalazła się Ingvild Synnoeve Midtskogen (97.5 m), a na trzeciej Kjersti Graesli (95 m). Sklasyfikowana na 4. miejscu Lara Malsiner po skoku na 98 metrów traciła jedynie 1.2 punktu do podium.

Po pierwszej serii najlepszą z Polek okazała się być Nicole Konderla, która zajmowała 6. lokatę (92.5 m). Wyniki pozostałych Polek prezentowały się następująco; 8. Anna Twardosz (89,5 m), 11. Natalia Słowik (87 m), 12. Paulina Cieślar (84.5 m).

Pełne wyniki pierwszej serii konkursowej możecie zobaczyć tutaj.

Druga seria

Druga seria konkursowa rozpoczęła się z 3 minutowym opóźnieniem. Na starcie oprócz Nory Midtsundstad zabrakło Sandry Sproch, która zaliczyła groźny upadek kilkadziesiąt minut wcześniej. Większość zawodniczek ruszała z 27. platformy startowej, ponieważ z 26. belki odbijało się jedynie 5 ostatnich Pań.

Podium w porównaniu do wyników pierwszej serii konkursowej nie zmieniło się, wobec czego konkurs z ogromną przewagą punktową (24.3 pkt) wygrała Annika Sieff. Włoszka w finałowej próbie osiągnęła 101 metrów. Drugie miejsce zajęła Ingvild Synnoeve Midtskogen (94 m), a trzecią lokatę wywalczyła Kjersti Graesli (95 m). Top 5 zawodów uzupełniły; Lara Malsiner, która do podium straciła jedynie 0.2 punktu (96.5 m) oraz Josie Johnson (90.5 m).

Ingvild Synnoeve Midtskogen, Annika Sieff, Kjersti Graesli, fot. Instagram @/hopplandslaget

Finałowy rezultat Polek prezentował się następująco; 7. Anna Twardosz (93 m), 8. Nicole Konderla (88 m), 10. Natalia Słowik (87 m) oraz 12. Paulina Cieślar (83.5 m).

Pełne końcowe wyniki konkursu możecie zobaczyć tutaj.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać