Alpen Cup w Libercu: Niepokonana Indrackova!

przez Stylowo z Telemarkiem

Po sobotnich zmaganiach kobiet (o których można przeczytać tutaj) przyszedł czas na dalszą część rywalizacji na skoczni Jested w Libercu. Dziś na starcie pojawiło się 31 zawodniczek, w tym 4 reprezentantki Polski. Jeśli jesteście ciekawi, jak przebiegały dzisiejsze zawody, to serdecznie zapraszamy do lektury – szczegóły poniżej!

Ještěd, fot. Martyna Okrzesik

Pierwsza seria konkursowa

Punktualnie o godzinie 12:30 rozpoczął się drugi tego weekendu konkurs kobiet w Czechach. Na dodatek, zawodniczki oddawały swoje skoki z 26. platformy startowej. Triumfatorką w pierwszej części zmagań okazała się Anezka Indrackova, która swoją próbę oddała na odległość 90 metrów. Drugą pozycję objęła Pola Bełtowska, której odległość wyniosła 87 metrów. Podium dopełniła Tina Erzar, która uzyskała taką samą odległość, jak Polka usytuowana przed nią. Czwartą lokatę skokiem na 84 metr zapewniła sobie Maja Kovacic. Piątą natomiast zawodniczką pierwszej serii konkursu okazała się Alvine Holz, która uzyskała odległość 85 metrów.

Wyniki Polek prezentowały się następująco:
16. Wiktoria Przybyła – 73.5 m
26. Olivia Brenkus – 67.5 m
31. Sara Tajner – 59.5 m

PEŁNE WYNIKI PIERWSZEJ SERII KONKURSOWEJ DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.

Seria finałowa

Godzina 14:00 przyniosła rozpoczęcie serii finałowej dzisiejszych zmagań w Libercu. Dodatkowo, zawodniczki tym razem swoje próby wykonywały z 28. belki startowej.

Zwyciężczynią niedzielnych zmagań okazała się Anezka Indrackova, która swój finałowy skok oddała na odległość 98.5 metra. Drugą pozycję natomiast wywalczyła Tina Erzar. Co więcej, Słowenka uzyskała rezultat 97.5 metra. Podium ostatecznie dopełniła Pola Bełtowska, która wylądowała na odległości 92.5 metra. Tuż za podium znalazła się Maja Kovacic, której finałowa próba wyniosła 92 metry. Top 5 dopełniła Martina Zanitzer, której odległość wyniosła 96 metrów.

Tina Erzar, Anezka Indrackova, Pola Bełtowska, fot. Martyna Okrzesik

Warto również wspomnieć, iż Nadine Faerber została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon.

Wyniki Polek prezentowały się następująco:
11. Wiktoria Przybyła – 73.5 m & 89.0 m
23. Olivia Brenkus – 67.5 m & 83.5 m
30. Sara Tajner – 59.5 m & 73.5 m

Top 10 rywalizacji kobiet w ramach Alpen Cup w Libercu

PEŁNE WYNIKI KONKURSU KOBIET DOSTĘPNE SĄ TUTAJ.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze social media – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać