Puchar Kontynentalny Kobiet w Innsbrucku: Sara Takanashi ponownie najlepsza!

przez Dominika Śmiech

Za nami kolejny dzień zmagań w tyrolskim miasteczku, Innsbrucku. Sobotnia rywalizacja na skoczni Bergiselschanze (HS128) także przyniosła wiele emocji. Serdecznie zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji.

Bergiselschanze (HS 128)

W serii próbnej, która rozpoczęła się o godzinie 9:00, górą była zwyciężczyni piątkowych zawodów, Sara Takanashi. Japonka oddała skok na odległość 125 metrów. Tuż za nią znalazła się Francuzka, Josephine Pagnier, która poszybowała na 126 metr, a więc najdalej z całej stawki. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka, Irina Avvakumova (121.5 m). Najlepszą z Polek była Anna Twardosz, która po skoku na odległość 98 metrów zajęła 27. lokatę.

Konkurs

Zaledwie 15 minut po zakończeniu serii próbnej wystartowała pierwsza seria konkursowa. Na starcie pojawiły się 42 zawodniczki, a swoj skok większość z nich oddała z 18. belki startowej. W sobotę, tak samo jak w piątek, zdecydowanie wyróżniała się Sara Takanashi. Japonka poszybowała na 123.5 metr i objęła prowadzenie w zawodach. Druga, Aleksandra Kutsova (121 m) traciła do Japonki 10.2 punktu. Podium dopełniała Austriaczka, Sophie Sorschag, która mogła pochwalić się najdłuższym skokiem pierwszej serii, 124.5 metra. Najwyżej sklasyfikowaną Polką była Kamila Karpiel (93 m), która zajęła 26. lokatę. Pozostałe reprezentantki Polski niestety nie zdołały zakwalifikować się do serii finałowej.

Triumfatorką zawodów została Sara Takanashi. Japonka odleciała na 136 metr i wyprzedziła 2. Aleksandrę Kutsovą aż o 28.2 punktu! Brąz zgarnęła reprezentantka gospodarzy, Sophie Sorschag. Austriaczka odleciała na 118.5 metra. Kamila Karpiel (90 m) ukończyła zawody na 29. pozycji.

Źródło informacji: Własne, Fis-ski.com; Źródło grafiki: sport.de