Puchar Kontynentalny Kobiet w Zhangjiakou: Niedzielny triumf Diany Toropchenovej

przez Zofia Hunkiewicz

Drugi konkurs kobiet i w dodatku ostatni z tego cyklu w ten weekend za nami. Kto dziś dominował jeśli chodzi o skoki Pań? Tym samym, jak przebiegał Puchar Kontynentalny Kobiet w Zhangjiakou? Zapraszamy do przeczytania krótkiego podsumowania.

Pół godziny przed zawodami odbyła się seria próbna, która w istocie potrwała zaledwie jedenaście minut. Ostatecznie zwyciężyła ją Carina Vogt. Niemka skoczyła 90,5 metra. Tuż za nią uplasowały się dwie Chinki – Bing Dong (96,5 m) i Xueyao LI (92,5 m). Należy pamiętać, że wszystkie skoczkinie odbijały się z 21. belki.

Konkurs

Pierwsza seria odbyła się natomiast z 23. platformy startowej. Liderką na półmetku została Diana Toropchenova. Rosjanka skoczyła 101,5 metra. 5,5 pkt za nią uplasowała się Bing Dong, która wylądowała na 96,5 m. Trzecie miejsce zajęła Carina Vogt, która również skoczyła 96,5 metra.

Niedzielny konkurs wygrała Diana Toropchenova. Przypieczętowała to 94,5 metrowym skokiem. Bing Dong zajęła drugie miejsce (100,5 metra). Carina Vogt po skoku na 96,5 metra obroniła trzecią lokatę. Zawodniczki w finale również odbijały się z 23. belki. W ten sposób zakończył się Puchar Kontynentalny Kobiet w Zhangjiakou.

W kolejnym tygodniu zawody z tego cyklu (11-12.12) przeniosą się oczywiście się do Vikersund.

Dziękujemy za przeczytanie podsumowania i zapraszamy was do naszych pozostałych postów jak i śledzenia nas w mediach. Należy pamiętać, że wpisy pojawiają się u nad nie tylko w dni konkursowe. Mamy dla was również wiele ciekawostek (o skoczniach, zawodnikach oraz zawodniczkach) Z racji grudnia oraz świątecznego klimatu prowadzimy dla was również nasz własny kalendarz adwentowy. W międzyczasie, każdego dnia odkrywamy nowe okienku zarówno na Instagramie, jak i na wspomnianym w międzyczasie Twitterze.

źródło grafiki: skisprungschanzen.com