Puchar Kontynentalny w Brotterode: Triumf Juroszka! Jakub Wolny drugi!

przez Martyna Okrzesik

Nadszedł czas na drugi konkurs panów w ramach Pucharu Kontynentalnego w Brotterode! O wczorajszych zawodach możecie przeczytać tutaj. Czy dzisiaj Kacper Juroszek zdobędzie swoje drugie podium w karierze? Przekonajcie się sami! Na liście startowej widniało 55 nazwisk.

Inselbergschanze (HS117)

Seria próbna

Przed konkursem została rozegrana seria próbna. W rezultacie na czele znalazło się dwóch Austriaków. W efekcie zwyciężył Philipp Aschenwald, dzięki próbie na 112,5 metra, a za nim uplasował się Michael Hayboeck (109,5m). Trzecią lokatę zajął reprezentant Niemiec Kilian Maerkl (106,5m).

Jeśli chodzi o Polaków, to najwyżej sklasyfikowany został szósty Kacper Juroszek (112m). Oprócz tego Maciej Kot (105m) uplasował się na jedenastej pozycji. W trzeciej dziesiątce znaleźli się 22. Aleksander Zniszczoł (104m), 27. Jakub Wolny (101m) oraz 29. Klemens Murańka (98m). Natomiast Jarosław Krzak po skoku na 86 metr znalazł się na 52 pozycji.

W serii próbnej nie wystartowali reprezentanci Niemiec Luca Roth i Philipp Raimund. Obowiązywała 3. oraz 4. belka startowa.

Konkurs

Na półmetku rywalizacji w Brotterode na prowadzeniu znalazł się Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng, po najdłuższym skoku na 113,5 metra. Natomiast o zaledwie punkt za nim uplasował się reprezentant Polski Kacper Juroszek, który osiągnął odległość 111 metrów. Sklasyfikowany na trzecim miejscu został Austriak Clemens Aigner (110m). Tuż za czołową trójką mogliśmy zobaczyć Słoweńca Zigę Jelara (109m), a za nim znalazł się Niemiec David Siegel (111m).

Jeśli chodzi o pozostałych biało-czerwonych, to trzynastą lokatę objął Jakub Wolny (108m), a szesnasty ex aequo z Markusem Schiffnerem (106,5m) był Maciej Kot (109m). Do drugiej serii awansował także dwudziesty dziewiąty Aleksander Zniszczoł (101m). Niestety, ale próba ta nie powiodła się trzydziestemu pierwszemu Jarosławowi Krzakowi (102m) oraz czterdziestemu drugiemu Klemensowi Murańce (92m).

Zdyskwalifikowany został Norweg Benjamin Oestvold. Oprócz tego ponownie nie wystartowali reprezentanci Niemiec Luca Roth oraz Philipp Raimund. Pierwszą serię rozegrano z 3. belki startowej.

Wczoraj Kacper Juroszek mógł świętować swoje pierwsze podium Pucharu Kontynentalnego, dzięki drugiej lokacie. Natomiast dzisiaj po raz pierwszy zwyciężył konkurs tej rangi. Skok na 108,5 metra pozwolił mu objąć prowadzenie. Oprócz tego Jakub Wolny dzięki najdłuższej próbie na 113,5 metra zaliczył awans z trzynastego miejsca na drugi stopień podium! Swoją trzecią lokatę utrzymał Austriak Clemens Aigner (110,5m). Tuż za podium uplasował się David Siegel (106m). W rezultacie prowadzący po pierwszej serii Joacim Oedegaard Bjoereng po skoku na 99,5 metra zawody zakończył na piątym miejscu.

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to dwudziesty dziewiąty był Maciej Kot (71m). Natomiast Aleksander Zniszczoł skoczył 109,5 metra, lecz niestety został zdyskwalifikowany.

Kolejne zmagania Pucharu Kontynentalnego już 19-20 lutego w norweskiej Renie.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

źródło informacji&grafiki: własne, Instagram/@benjaminstvold

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać