Alpen Cup Kobiet w Kranju: Dobre występy Vetrih, Zepchi, Chervet i Arnet

przez Zofia Hunkiewicz

Zawody z cyklu Alpen Cup kobiet pierwotnie były zaplanowane na piątek i sobotę. Jednakże warunki nie pozwoliły na przeprowadzenie ich w piątek (więcej możecie przeczytać o tym tutaj). Ostatecznie oba konkursy odbyły się w sobotę. Jak poszło zawodniczkom? Tego dowiecie się czytając nasze podsumowanie.

Pierwszy konkurs

Zawody, które odbyły się wczesnym popołudnie były jednoseryjne. Zwyciężyła je Nika Vetrih. Gospodyni skoczyła 88,5 metra. Tuż za nią uplasowały się dwie Francuzki – Lilou Zepchi (86 metrów) oraz Emma Chervet (86,5 metra). Warto wspomnieć, iż na starcie pojawiły się 23 zawodniczki. Z udziału zrezygnowały Zala Mihelcic, Katarina Pirnovar oraz Asia Marcato. Skoczkinie odbijały się z 7. i 9. platformy startowej.

Drugi konkurs

Jeśli chodzi o drugie zmagania to tym razem dwie Francuzki okazały się niepokonane. Lilou Zepchi wygrała konkurs z 25,1 punktową przewagą nad Emmą Chervet. Zepchi skoczyła kolejno 100,5 metra oraz 95,5 metra, natomiast Chervet 92 metry oraz 89,5 metra. Trzecie miejsce zajęła Sina Arnet. Szwajcarka oddała dwa skoki o długości 92 metry oraz 89 metrów. Na starcie zabrakło Katariny Pirnovar. Ponadto skoczkinie odbijały się z 12. oraz 15. belki.

Na zakończenie zapraszamy Was na nasze media społecznościowe – Facebook, Instagram oraz Twitter.

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać