Puchar Kontynentalny w Garmisch-Partenkirchen: Zapowiedź, harmonogram, listy startowe

przez Karolina Lenard

W najbliższy weekend, Puchar Kontynentalny przeniesie się do Garmisch-Partenkirchen. Areną rywalizacji będzie obiekt Grosse Olympiaschanze (HS142). Na stracie pojawi się 53 zawodników, a w tym siedmiu reprezentantów Polski.

Große Olympiaschanze (HS-142), fot. Zofia Hunkiewicz

Skocznia

Große Olympiaschanze, kibicom jej znana między innymi jako drugi przystanek Turnieju Czterech Skoczni. Turniejowe niemiecko-austriackie zawody, odbywają się na niej już od 1953 roku. Skocznia znajduje się jest w miejscowości Garmisch-Partenkirchen, położonej w południowych Niemczech w rejencji Górna Bawaria w regionie Oberland.

Punkt konstrukcyjny skoczni, został usytuowany na metrze 125., zaś jej rozmiar wynosi 142 metry. Aktualnym rekordzistą obiektu jest Dawid Kubacki. Polak w ramach trwania 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni lądował na 144 metrze.

ZOBACZ TEŻ: GROSSE OLYMPIASCHANZE – GARMISCH-PARTENKIRCHEN, NIEMCY

Reprezentacja Polski i listy startowe

Podczas zawodów w Garmisch-Parternkirchen wystąpi 53 skoczków z 10 państw.

Skład reprezentacji Polski nie uległ zmianie, względem konkursów w Engelbergu. Szkoleniowiec kadry B – David Jiroutek zdecydował zatem, iż Ga-Pa wystąpią: Jan Habdas, Kacper Juroszek, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kacper Tomasiak i Jakub Wolny.

Warto wspomnieć, że do Pucharu Kontynentalnego powraca nieobecny ostatnio Markus Eisenbichler. Ku zaskoczeniu niemieckich kibiców, Niemca zabrakło także w grupie krajowej reprezentacji Niemiec, na drugi konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni.

Ponadto na liście startowej widnieje również, nazwisko Stephana Embachera, czyli triumfatora ostatniego konkursu z drugoligowej rangi. Przypomnijmy, iż młody Austriak, w swoim niedawnym debiucie na skoczni Bergisel w Innsbrucku, zajął dobrą 13. lokatę.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ STARTOWĄ

Markus Eisenbichler, fot. Neja Tamshe

Po konkursach w Engelbergu, na czele Pucharu Kontynentalnego plasuje się Clemens Leitner. Austriak dotychczas uzbierał na swoim koncie równe 302 punkty,. Tuż za nim ze stratą niecałych 50 oczek, znajduje się jego rodak Stephan Embacher. Podium natomiast dopełnia Clemens Aigner (252 pkt), również reprezentujący Austrię.

ZOBACZ TEŻ: ZIGA JELAR O SWOJEJ OBECNEJ SYTUACJI: ,,CZASAMI WSZYSTKO W KARIERZE IDZIE W GÓRĘ, INNYM RAZEM W DÓŁ”

Harmonogram Pucharu Kontynentalnego w Garmisch-Partenkirchen

Sobota, 6 stycznia 2024
14:30 – Oficjalny trening
17:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 7 stycznia 2024
09:00 – Seria próbna
10:15 – Pierwsza seria konkursowa

Na zakończenie zapraszam na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter

źródło informacji: informacja własna

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać