Puchar Kontynentalny w Iron Mountain: Dyskwalifikacja Semenica! Zwycięstwo Jelara!

Za nami pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain! Na dzień dzisiejszy zaplanowano dwa konkursy. O wczorajszych treningach możecie przeczytać tutaj. Na liście startowej widniało 36 zawodników, w tym 6 reprezentantów Polski.

Pine Iron Mountain (HS133)

W serii próbnej bezkonkurencyjny okazał się Słoweniec Anze Semenic po najdłuższym skoku na 138 metrów. Za nim sklasyfikowana została aż czwórka reprezentantów Niemiec. Najlepiej z nich spisał się Philipp Raimund, dzięki próbie na 127 metr, co pozwoliło mu wyprzedzić trzeciego Martina Hamanna (127,5m). Justin Lisso (124,5m), czyli zwycięzca jednego z wczorajszych treningów uplasował się na czwartej pozycji przed Davidem Sigelem (124,5m).

Jeśli chodzi o biało-czerwonych, to najwyżej z nich uplasował się Kacper Juroszek po skoku na 123,5 metra. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowano aż czterech naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł (117m) zajął dwudziestą pierwszą lokatę, Jakub Wolny (117,5m) dwudziestą trzecią, Andrzej Stękała (114,5m) dwudziestą siódmą, a tuż za nim znalazł się Maciej Kot (117m). Oprócz tego Klemens Murańka (109,5m) zakończył serię próbną na trzydziestej trzeciej pozycji.

Serię próbną rozegrano z 15. platformy startowej.

Konkurs

Na półmetku rywalizacji w Iron Mountain liderem okazał się Anze Semenic, po najdłuższej próbie na 133 metr. Był to jedyny ponad 130-metrowy skok w pierwszej serii. Natomiast drugą pozycję, ze stratą 10,9 punktu do Słoweńca zajmował reprezentant Polski Kacper Juroszek, który uzyskał 129 metrów. Była to druga odległość. Za Juroszkiem sklasyfikowana została dwójka zawodników Niemiec – trzeci Justin Lisso (126m) oraz czwarty Philipp Raimund (126m). Piątą lokatę obejmował Austriak Markus Schiffner (124,5m).

Awans do drugiej serii konkursowej wywalczyli wszyscy reprezentanci Polski. W rezultacie w drugiej dziesiątce uplasowało się aż trzech biało-czerwonych. Najwyżej z nich znalazł się Jakub Wolny (121,5m), a tuż za nim był Andrzej Stękała (122m). Oprócz tego dziewiętnastą notę otrzymał Aleksander Zniszczoł (119,5m). Natomiast Klemens Murańka (122m) zakończył pierwszą serię na dwudziestej trzeciej pozycji, tuż przed Maciejem Kotem (120m).

Pierwszą serię rozegrano z 15. platformy startowej.

Zwycięzcą zmagań został Ziga Jelar (132m) po dyskwalifikacji bezkonkurencyjnego dziś Anze Semenica. Semenic oddał najdłuższy skok na 136 metr i o aż 14,4 punktu wyprzedzał Jelara. Niestety, lecz z powodu dyskwalifikacji nie odniósł swojego kolejnego zwycięstwa. W rezultacie razem z Jelarem na podium znalazła się dwójka reprezentantów Norwegii – Anders Haare (134m), który awansował z jedenastej pozycji oraz Joacim Oedegaard Bjoereng (132m). Tuż za podium uplasował się oraz trzeci z Norwegów Sondre Ringen (132m), a za nim sklasyfikowano niemieckiego zawodnika Philippa Raimunda (129,5m).

W rezultacie Kacper Juroszek nie zdołał utrzymać swojej wysokiej drugiej pozycji. Natomiast utrzymał miejsce w pierwszej dziesiątce. Po swoim skoku na 127,5 metra zawody zakończył na 8. pozycji. Oprócz tego trzech biało-czerwonych sklasyfikowano w drugiej dziesiątce. Jakub Wolny (122,5) zajął czternastą pozycję, a trzy lokaty niżej znalazł się Aleksander Zniszczoł (121m) przed Maciejem Kotem (121,5m). Klemens Murańka (113m) zakończył konkurs na dwudziestym siódmym miejscu, a Andrzej Stękała po skoku na 100,5 metra był dwudziesty dziewiąty.

Druga seria rozegrana została z 15. belki startowej.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.