Puchar Kontynentalny w Klingenthal: Riessle najlepszy w piątkowym konkursie

przez Martyna Okrzesik

Niemiec Fabian Riessle triumfuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Zawodnicy wystartowali na obiekcie Vogtlandschanzen (HS85) oraz wystartowali w biegu w formacie Individual Compact na siedem i pół kilometra. Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się 47. Andrzej Szczechowicz.

Fabian Riessle, źródło: Instagram: @rioriessle/ Flawia Krawczyk

PCR

Najlepszym zawodnikiem w porannym PCR, okazał się Torje Seljeset. Norweg poszybował na odległość 82.5 metra, co pozwoliło mu na wyprzedzenie drugiego Nicka Siegemunda, który wylądował metr bliżej. Najlepszą trójkę dopełnił Fin Wille Karhumaa (78 m), zaś miejsca w czołowej piątce zajęli także Marius Solvik (82 m) oraz Per Einar Skjaeret Stromhaug (81.5 m).

Seria skoków

W serii skoków wystartowało pięćdziesięciu ośmiu zawodników. Zmagania w całości przeprowadzono z 20. platformy startowej.

Liderem na półmetku rywalizacji okazał się reprezentant Niemiec – Richard Stenzel. Zawodnik oddał skok na odległość 85 metrów, co pozwoliło mu na 0.3-punktową przewagę nad drugim Finem. Wille Karhumaa wylądował o pół metra dalej niż prowadzący Niemiec. Czołową trójkę dopełnił Norweg Jens Dahlseide Kvamme (82 m), natomiast kolejne dwie lokaty wywalczyli reprezentant gospodarzy Nick Siegemund (82 m) oraz Austriak Florian Kolb (81.5 m).

Richard Stenzel, fot. Martyna Okrzesik

Szósty wynik zanotował najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów Czech – Jiri Konvalinka (81.5 m), zaś siódmy był Norweg Sebastian Oestvold (81 m). Najlepszy z Polaków – Miłosz Krzempek – po skoku na 80.5 metra, plasował się na 8. lokacie. Czołową dziesiątkę domknęli Norweg Per Einar Skjaeret Stroemhaug (79 m) oraz Austriak Sebastian Brandner (78.5 m).

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI

Bieg na 7.5 km

Ostatecznie triumfatorem piątkowej rywalizacji okazał się reprezentant gospodarzy – Fabian Riessle. Zawodnik dotarł do mety z czasem 18:02.7. Ze stratą zaledwie +0.4 sekundy, na drugiej pozycji, uplasował się jego rodak, Jakob Lange, natomiast podium zmagań dopełnił Fin Wille Karhumaa (+0.5). Miejsce tuż za podium, wywalczył Norweg Aleksander Skoglund (+0.5), zaś w czołowej piątce znalazł się także Niemiec Tristan Sommerfeldt (+0.7).

Ostatecznie lider po serii skoków – Richard Stenzel (+21.3), zajął 7. lokatę.

Wyraźny spadek zanotował reprezentant Polski – Miłosz Krzempek. Ostatecznie Polak, został sklasyfikowany na dopiero 49. miejscu.

W biegu nie wystartował Czech Jiri Konvalinka. Dodatkowo wyścigu nie ukończyli Norweg Torje Seljeset, Japończyk Yu Koyama, Austriak Kilian Guetl oraz Amerykanin Evan Nichols.

Na zakończenie zapraszamy na nasze media społecznościowe – Facebook, InstagramTikTok oraz Twitter.

źródło: informacja własna