Puchar Kontynentalny w Lake Placid: Dublet Oestvolda!

przez Zuzanna Karwacka

Po pierwszych skokach treningowych Pań przyszedł również czas na Panów. Lake Placid przywitało zawodników słoneczną, nieco wietrzną aurą. Jak poradzili sobie nasi reprezentanci oraz pozostali? Zapraszamy do dalszej lektury, jak i do przeczytania o rezultatach Pań, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.

fot. Maksim Bartolj

Pierwszy trening

Przez małe opóźnienie serii treningowych Pań, mężczyźni również zaczęli swoje zmagania o innej godzinie. Początkowo miała to być 17:30, jednak znaleziono nowy termin – 18:00. Na starcie pojawiło się 24 sportowców. Zawodnicy najpierw ruszali z 30. belki. Obniżono ją przed skokiem Słoweńca – Maksima Bartolja o dwa stopnie. Na skoczni zabrakło skoków Polaków.

Zwycięstwo w tej partii odniósł wówczas Benjamin Oestvold (117 m). Druga pozycja zdecydowanie należała się Kristofferowi Eriksenowi Sundalowi (120.5 m). Trzecią lokatę skokiem na odległość wypracował sobie Casey Larson (115 m).

Drugi Trening

Zaraz po skończonej pierwszej części odbyła się kolejna tego dnia. Tym razem w Lake Placid także wyruszyło 24 skoczków. Odpychali się oni od 29. poziomu belki aż do skoku Kristoffera Eriksena Sundala, kiedy to obniżono go o 3 stopnie Ponownie nie ujrzeliśmy prób naszych reprezentantów.

Ostatecznie najlepszy okazał się Benjamin Oestvold (125.5 m). Za jego plecami miejsce odnalazł Patrik Vitez ze Słowenii (123.5 m). Na podium w wyniku rezultatu 127 metrów wylądował również Matija Vidic.

Czołową piątkę uzupełniali natomiast: Mackenzie Boyd-Clowes (121 m) oraz Maksim Bartolj (120.5 m).

To jeszcze nie koniec sesji treningowej przed zawodami. Kolejnych możemy spodziewać się o północy oraz pierwszej z czwartku na piątek. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony!

Na zakończenie zapraszamy Was także do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać