Puchar Kontynentalny w Lake Placid: Treningi dla Midtsundstad i Strate

przez Julia Pawłowska

Za nami kolejne sesje treningowe Pań w Lake Placid, jednak tym razem na mniejszym obiekcie HS-100. Jak poradziły sobie zawodniczki w okrojonym składzie? Kto wypadł najlepiej pod nieobecność najsławniejszych reprezentantek tej dziedziny? Zapraszamy do lektury! Jednocześnie, jeśli jeszcze nie widzieliście wyników poprzedniego treningu kobiet, zachęcamy do zapoznania się z tym tematem tutaj.

fot. Maksim Bartolj

Pierwszy trening

Pierwsza seria treningowa rozpoczęła się równo o godzinie 00:00 czasu polskiego. Do zmagań przystąpiło 13 pań, ponieważ Natalie Eilers oraz Paige Jones nie pojawiły się na skoczni. Wszystkie zawodniczki startowały z 35. belki startowej oprócz Abigail Strate. Przed skokiem Kanadyjki najazd obniżono aż o 3 pozycje.

Zwyciężczynią pierwszego treningu w Lake Placid okazała się Norweżka Nora Midtsundstad, która osiągnęła 91,5 metra. Tuż za nią uplasowała się Taja Bodlaj (90,5 m) oraz Abigail Strate (90,5 m).

Drugi trening

Druga seria wystartowała o 00:23. Rywalizacja tak jak w poprzedniej części zmagań rozpoczęła się z 35. belki startowej, a Natalie Eilers oraz Paige Jones ponownie nie pokazały się na rozbiegu.

Tym razem triumfatorka treningów na skoczni HS-128 postawiła kropkę nad i wygrywając z z prawie czteropunktową przewagą. Uzyskała 95 metrów, natomiast znajdująca się na drugim miejscu Taja Bodlaj osiągnęła 94 metry. Trzecią pozycję zajęła zwyciężczyni poprzedniej części zmagań, Nora Midtsundstad, skacząc 93,5 metra.

Na zakończenie zapraszamy Was do odwiedzenia naszych mediów społecznościowych – Twitter,  Instagram i Facebook.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać