Puchar Kontynentalny w Lake Placid: Hayboeck triumfuje, Polacy na podium!

przez Stylowo z Telemarkiem

Michael Hayboeck został zwycięzcą finałowych zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn 2022. Odbyły się one na obiekcie HS128 w amerykańskim Lake Placid. Reprezentant Austrii zapewnił sobie wygraną skokami na odległość 128 m oraz 130.5 m. Tuż za nim znaleźli się kolejno Aleksander Zniszczoł oraz Tomasz Pilch.

Seria próbna

W serii próbnej najlepiej spisał się Michael Hayboeck, Austriak wylądował na 128.5 metrze. Na drugiej pozycji znalazł się Norweg, Anders Fannemel (125 m), a jako trzeci skończył reprezentant naszego kraju, Aleksander Zniszczoł (125 m). Pozostali Polacy spisali się następująco: 5. Tomasz Pilch (126 m); 8. Jan Habdas (121.5 m); 14. Maciej Kot (115.5 m); 15. Andrzej Stękała (115 m); 28. Marcin Wróbel (106 m).

Konkurs w Lake Placid

Pierwsza seria konkursowa rozpoczęła się równo o 18:30 czasu lokalnego. Zawodnicy oddawali skoki z 31. belki startowej. Na półmetku zawodów liderem został Michael Hayboeck, wylądował on bowiem na 128 metrze. Drugie miejsce zajmował wtedy Aleksander Zniszczoł (125.5 m) z zaledwie 7.6 pkt. straty do prowadzącego Austriaka. Natomiast trzecią pozycję obejmował Tomasz Pilch (124 m). Miejsca pozostałych Polaków wyglądały następująco: 6. Jan Habdas (118.5 m); 10. Maciej Kot (117 m); 10. Andrzej Stękała (116.5 m); 26. Marcin Wróbel (108.5 m).

Ostatecznie, w finale po zwycięstwo poszybował, Michael Hayboeck. Skokiem na 130.5 metr zapewnił sobie trium podczas ostatnich rozgrywek cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego 2022. Ponadto został on również zwycięzcą całego cyklu! Podobnie jak ostatnio, ze srebrem skończył Aleksander Zniszczoł (130 m), brakowało mu 14.2 pkt. do Austriaka. Na najniższym stopniu podium stanął za to Tomasz Pilch (126.5 m)! Pozostali Polacy skończyli rywalizację na takich oto pozycjach: 7. Jan Habdas (119.5 m); 9. Andrzej Stękała (120.5 m); 10. Maciej Kot (118.5 m); 27. Marcin Wróbel (109.5 m).

Podsumowując dzisiejsze zmagania warto wspomnieć, że zawody w Lake Placid zakończyły cykl Pucharu Kontynentalnego 2022. Jego zwycięzcą został Austriak, Michael Hayboeck, drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, zaś trzecie Sondre Ringen.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami, to zachęcamy do odwiedzenia i śledzenia nas na portalach społecznościowych: InstagramFacebookTwitter.