Puchar Kontynentalny w Lake Placid: Zwycięstwo Strate!

przez Stylowo z Telemarkiem

Za nami już drugi konkurs pań w amerykańskim Lake Placid. Kto tym razem wyszedł zwycięsko oraz jak przebiegały zawody? Tego dowiecie się w dalszej części wpisu. Zapraszamy do lektury!

fot. Maksim Bartolj

Seria próbna

O godzinie 18:30 czasu lokalnego rozpoczęła się seria próbna. Jedenaście z piętnastu skoczkiń zdecydowało się oddać skok. Najlepiej zaprezentowała się Kanadyjka – Abigail Strate, która oddała skok na odległość 98 m. Za nią uplasowała się Słowenka – Taja Bodlaj (97 m). Natomiast na trzeciej pozycji znalazła się reprezentantka gospodarzy – Josie Johnson (92.5 m).

Konkurs

Pierwsza seria konkursowa w Lake Placid wystartowała równo o 19:10 czasu lokalnego. Jednakże na skoczni panowały niekorzystne warunki pogodowe, a mianowicie porywisty wiatr, co powodowało opóźnienia. Zawodniczki oddawały skoki z 33., 31. oraz z 30. belki startowej. Najlepiej spisała się Abigail Strate, która dzięki locie na 96.5 m zapewniła sobie pozycję lidera na półmetku zawodów. Natomiast za nią znalazła się Nora Midtsundstad (94.5 m) z zaledwie 6.8 pkt straty, a na trzeciej pozycji uplasowała się Taja Bodlaj (93 m).

Start drugiej serii konkursowej zaplanowano na 19:55 czasu lokalnego. Tym razem również nie udało się uniknąć krótkich przerw, będących skutkiem silnego wiatru. Ostatecznie Abigail Strate zapewniła sobie zwycięstwo, osiągając odległość 96 m. Na drugim stopniu podium znalazła się Natalie Eilers (95 m), natomiast brąz zdobyła Nora Midtsundstad (91 m).

Jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi wpisami, to zachęcamy do odwiedzenia i śledzenia nas na portalach społecznościowych: InstagramFacebookTwitter.

0 komentarzy
2

Może ci się spodobać