Puchar Świata Kobiet w Niżnym Tagile: Kramer z pierwszym zwycięstwem w sezonie!

przez Zofia Hunkiewicz

Pierwsze zawody pań na bocianie już za nami. Jak poszło zawodniczkom? Jak radziły sobie nasze skoczkinie? Zapraszamy do przeczytania niedługiego podsumowania.

Seria próbna

Przed konkursem standardowo odbyła się seria próbna. Wzięło w niej udział wszystkie czterdzieści zawodniczek. Marita Kramer w piątek ponownie okazała się nie pokonana. Austriaczka skoczyła 91,5 m. Za nią uplasowała się Kaori Iwabuchi po skoku na 88,5 m. Trzecią zawodniczką była Katharina Althaus (88 m). Z polskich skoczkiń najwyższą lokatę zajęła Kamila Karpiel (33. miejsce; 69 m).

Konkurs

Zawody rozpoczęły się o 15:30. Po pierwszej serii prowadzenie objęła Marita Kramer, która skoczyła 104,5 metra ustanawiając jednocześnie nowy rekord skoczni. Z dużą przewagą za Austriaczką, bo aż o 20,5 pkt uplasowała się Ema Klinec (92 m). Sara Takanashi zajęła trzecie miejsce po skoku na 93 metry.

Polskie zawodniczki zakończyły konkurs po pierwszej serii. Kinga Rajda po skoku na 72,5 m zajęła 34. pozycję, a Kamila Karpiel objęła 38. pozycję po swoim 69. metrowym skoku.

Marita Kramer swoim skokiem na 96. metr przypieczętowała swoje zwycięstwo. Ema Klinec obroniła swoją drugą pozycję skacząc 91 metrów. Trzecie miejsce zajęła Daniela Iraschko-Stolz, która w obu próbach skoczyła po 90 metrów. Sara Takanashi skoczyła zawody na 6. miejscu (87,5 m).

Kolejne zawody pań już jutro (27.11.2021) o godzinie 12. Z tego miejsca chcemy was zaprosić do śledzenia naszych mediów i strony!

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać