Puchar Świata Kobiet w Niżnym Tagile: Kramer zwycięża kwalifikacje

przez Zofia Hunkiewicz

W mroźnym Tagile (tak jak u panów) powitaliśmy nowy sezon pań. Za nami pierwsze kwalifikacje. Zapraszamy do przeczytania przeczytania podsumowania tego, co miał nam do zaprezentowania Puchar Świata Kobiet. Jeśli chcielibyście przeczytać kilka słów o obiekcie, na którym skakały Panie zajrzyjcie koniecznie tutaj

Trening

W pierwszym treningu pojawiły się wszystkie zawodniczki. Zabrakło w nim zaś Fridy Westman. Ta próba odbyła się z 11. belki, natomiast wygrała ją trzecia zawodniczka minionego sezonu. Marita Kramer skoczyła 92,5 m. Tuż za nią znalazła się zwyciężczyni kryształowej kuli – Nika Kriznar. Słowenka wylądowała na 91,5 m. Pierwszą trójkę zamknęła ostatecznie Sara Takanashi (89 m). Tymczasem Kamila Karpiel zajęła najwyższą lokatę wśród Polek. Skoczkini po skoku na 73,5 m. Z tego powodu zajęła dopiero 37. pozycję.

Drugą próbę również zwyciężyła Marita Kramer. Tym razem Austriaczka odleciała jednak na 93 metr. Za nią uplasowała się Nika Kriznar (89 m), a trzecią pozycję zajęła Daniela Iraschko-Stolz. W tym treningu z naszych reprezentantek najlepiej poradziła sobie Nicole Konderla. Polka oddała skok na 74 metr, tym samym objęła 40. lokatę. Podczas treningu ponownie zabrakło Szwedki Fridy Westman.

Kwalifikacje

Pierwotnie na liście startowej zgłoszonych było 65 zawodniczek (w tym trzy Polki). Niestety już na samym początku Veronika Shishkina nie została dopuszczona do startu. Poza tym za nieprzepisowy kombinezon zostały zdyskwalifikowane Haruka Iwasa i Delia Anamaria Folea.

W efekcie uzyskania rezuktatu 96 metrów kwalifikacje zwyciężyła Marita Kramer. O 5,3 pkt za Austriaczką znalazła się Sara Takanashi (93 metry). Trzecie miejsce zdobyła Katharina Althaus (89 m). Puchar Świata Kobiet ugości w piątkowym konkursie dwie z trzech Polek.

Skoczkinie zajęły następujące miejsca:

Kinga Rajda (38. miejsce; 75 m)
Kamila Karpiel (39. miejsce; 72,5 m)
Nicole Konderla (46. miejsce; 74 m).

źródło grafiki: berkutschi.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać