Zbiór newsów z tygodnia (15-21.11.2021)

przez Martyna Okrzesik

Jesteście ciekawi co wydarzyło się w tym tygodniu w świecie skoków narciarskich? Jak co tydzień zapraszamy was serdecznie na zbiór newsów z tygodnia.

Odwołane zawody w Japonii

Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o odwołaniu zaplanowanych wstępnie na 15 i 16 stycznia 2022 roku zawody Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w japońskim Sapporo. Taka decyzja została podjęta w wyniku pojawienia się problemów organizacyjnych. W tych okolicznościach FIS pracuje nad znalezieniem zastępstwa za odwołane zawody i będzie informować o rezultatach.

Okurayama

Gregor Deschwanden zakażony koronawirusem!

Szwajcarski zawodnik Gregor Deschwanden uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. Z tego powodu nie będzie miał on możliwości startu w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Zawodnik obecnie przebywa na kwarantannie. Zważywszy na to Szwajcarię w ten weekend reprezentowali Simon Ammann, Killian Peier oraz Dominik Peter.

Gregor Deschwanden

Powroty do Pucharu Świata!

Do zawodów rangi Pucharu Świata powróciły wreszcie pewne wielkie nazwiska. Szansę występu w Rosji otrzymał Stephan Leyhe po swojej 20-miesięcznej przerwie z powodu zerwania więzadła krzyżowego przedniego oraz uszkodzenia łękotki w lewym kolanie podczas prologu w Trondheim w ramach Raw Air w marcu 2020 roku. Z przyczyny kontuzji niemiecki zawodnik stracił poprzedni sezon.

Stephan Leyhe

Pierwszy start w tym roku zaliczy również drugi reprezentant Niemiec – mistrz olimpijski z Pjongczang Andreas Wellinger. Wszakże ostatni raz w Pucharze Świata widziany był 31 grudnia 2020 roku w Garmisch-Partenkirchen. Przez resztę sezonu zaliczał nieudane starty w Pucharze Kontynentalnym oraz FIS Cupie.

Andreas Wellinger

Po raz pierwszy od 21 marca 2019 roku w Pucharze Świata ujrzymy również norweskiego zawodnika – byłego rekordzistę świata w długości skoku Andersa Fannemela! Zawodnik latem 2019 podczas treningów w Wiśle odniósł poważną kontuzję kolana. Norweg przez dwa lata walczył o powrót do zdrowia jak i na skocznię. Przechodził kolejne operacje jak i miesiące rehabilitacji. Podczas letnich zawodów Pucharu Kontynentalnego Fannemel dwukrotnie meldował się w czołowej dziesiątce.

Anders Fannemel

Pozytywny wynik testu na koronawirusa Klemensa Murańki!

Czym byłby zbiór newsów z tygodnia bez informacji o dobrze znanym wszystkim wirusie? Przed sobotnim konkursem indywidualnym zawodnicy zostali poddani testowi na obecność Covid-19. Niestety, kilka godzin później otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku u Klemensa Murańki. To już drugi taki przypadek u zawodnika. Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu 2020 przed 69 Turniejem Czterech Skoczni. Kolejne testy wykluczyły obecność koronawirusa i polska kadra wraz z Klemensem mogła wystartować w zawodach. Tym razem pozytywny wynik Murańki nie wpłynął na resztę kadry. Skoczek poddany został kolejnym testom i przebywa obecnie w izolacji.

Klemens Murańka

Historyczny moment dla Turcji!

Podczas kwalifikacji do sobotniego konkursu w Niżnym Tagile byliśmy świadkami wydarzenia historycznego. Po raz pierwszy do zawodów rangi Pucharu Świata zakwalifikował się zawodnik z Turcji – Fatih Arda Ipcioglu, tym samym zapewniając sobie dożywotnie prawo startu w zawodach tej rangi. 24-latek zajął 41. pozycję wyprzedzając m.in Andreasa Wellingera czy Stefana Krafta. Podczas zawodów zawodnikowi nie udało się dostać do drugiej serii i po skoku na 99,5 metra zajął 46 pozycję.

Faith Arda Ipcioglu

Klingenthal bez kibiców!

Puchar Świata w niemieckim Klingenthal zaplanowany na 10-12 grudnia 2021 odbędzie się bez kibiców na skoczni. Powodem decyzji jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju. 21 listopada w Niemczech odnotowano 64 tysiące nowych przypadków zakażenia.

Vogtland Arena

Halvor Egner Granerud pokonał Ljoekelsoeya!

Halvor Egner Granerud dzięki niedzielnemu zwycięstwu podczas konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile wyprzedził Roara Ljoekelsoeya i odniósł swoje 12 zwycięstwo w karierze. Tym samym stał się norweskim zawodnikiem z największą ilością zwycięstw w Pucharze Świata. Do tej pory rekord ten wynosił 11 zwycięstw.

Halvor Egner Granerud

To wszystko co do zaprezentowania miał dla was nasz autorski zbiór newsów z tygodnia.

Martyna

źródło informacji: FIS, własne

źródło grafiki: fot. okura.sapporo-dc.co.jp, wikipedia, Instagram/@deschwandengregor,@stephan.leyhe, @andreaswellinger, @fisskijumping, @klems221.5 twitter/@trtsporyildiz

0 komentarzy
1

Może ci się spodobać