Puchar Świata Mężczyzn w Niżnym Tagile: Brak Kobayashiego. Zwycięstwo Graneruda!

przez Zuzanna Karwacka

Kolejny raz mieliśmy okazję obserwować skoki w rosyjskiej miejscowości. Niedziela obfitowała w kwalifikacje i konkurs. Jak spisywali się zawodnicy i główna gwiazda weekendu – wiatr? Czym tym razem zaskoczył nas Puchar Świata w Niżnym Tagile? Jeśli jesteście ciekawi to zapraszamy do treściwej relacji z ostatniego dnia zawodów tego weekendu!

2018  |  © Константин Устинов

Kwalifikacje

Ta część według kibiców i ekspertów stała na bardzo niskim poziomie. Zaczęła się ona o 14:30 czasu polskiego. Na starcie pojawiło się 70 skoczków. Wszyscy zawodnicy startowali z czwartej belki. Warunki wietrzne zdecydowanie nie sprzyjały dalekim skokom. Lecz kto poradził sobie najlepiej?

Wygraną zgarnął, dobrze znany wszystkim fanom skoków, Niemiec – Markus Eisenbichler, który zaprezentował próbę o długości 120.5 metra. Za jego plecami uplasował się jego rodak, dzierżący po pierwszym dniu koszulkę lidera – Karl Geiger (119.5 m). Ponadto podium uzupełnił wówczas Robert Johansson (122.5 m).

Niespodziewanie z dyskwalifikacją skończyło dwóch sportowców – Ryoyu Kobayashi i Danil Vassilyev, dlatego że obydwaj posiadali nieprzepisowy kombinezon.

Podsumowując występ naszych rodaków: o kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 Polaków, z czego najlepszy był Dawid Kubacki (117.5 m) – 8. lokata. Na 24. miejscu uplasował się Kamil Stoch (112 m). Pozostałe pozycje naszych rodaków to: 25. – Piotr Żyła, 31. – Andrzej Stękała, 44. Jakub Wolny.

Konkurs

W pierwszej części oficjalnej rywalizacji wszyscy startowali z szóstej belki.

Liderem na półmetku okazał się Norweg Halvor Egner Granerud (134.5 m). Druga lokata przypadała Janowi Hoerlowi (126.5 m). Imię i nazwisko jakie widniało przy trzecim numerku najlepszych wyników to Karl Geiger, który oddał skok o długości 126 metrów.

Ostatecznie zwyciężył Halvor Egner Granerud. Jego rezultat wynosił 122 metry. Kolejne miejsce wywalczył Karl Geiger (122.5 m). Na podium znalazł się także nieoczekiwanie Stefan Kraft! Awansował aż o kilkanaście pozycji, dzięki próbie na odległość 127 metrów.

Polacy plasowali się na następujących lokatach:
– 16. miejsce – Piotr Żyła (120.5 m oraz 122 m)
– 30. miejsce – Andrzej Stękała (120 m oraz 108.5 m)
– 33. miejsce – Kamil Stoch (112 m)
– 35. miejsce – Dawid Kubacki (113.5 m)
– 44. miejsce – Jakub Wolny (111 m)

Tyle do zaprezentowania miał nam Puchar Świata w Niżnym Tagile. Już teraz serdecznie zapraszamy was na kolejne ciekawe wpisy i następne relacje z zawodów! Koniecznie zajrzyjcie również na nasze socjalne media, jakimi są Twitter, Instagram oraz Facebook. Jeśli jesteście ciekawi, co działo się wczoraj na skoczni powinniście kliknąć tutaj.

Zuzia

źródło grafiki: skisprungschanzen.pl, berkutschi.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać