Puchar Świata Mężczyzn w Niżnym Tagile: Geiger przejmuje plastron lidera

przez Zofia Hunkiewicz

Nikt nie powiedział, że wejdziemy w ten sezon spokojnie. Sobota nie okazała się szczęśliwym dniem dla wszystkich, bowiem wirus zagościł w niektórych drużynach w tym naszej. Tym pechowcem okazał się Klemens Murańka. Jednak odchodząc do milszych wydarzeń – zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszych zawodów w tym sezonie! Puchar Świata w Niżnym Tagile miał do zaprezentowania kolejną dawkę emocji!

Seria próbna

Przed konkursem odbyła się seria próbna, która okazała się zwycięska dla Halvora Egnera Graneruda. Norweg skoczył 133 metry. Tuż za nim po skoku na 130 metrów uplasował się Karl Geiger. Ponadto pierwszą trójkę zamknął Jan Hoerl (128,5 m). Najwyższą lokatę, bo piątą zajął Piotr Żyła (122 m).

Konkurs

O 16:00 rozpoczęły się zawody. Na starcie pojawiło się czteredziestudziewięciu zawodników, gdyż Danil Sadreev nie został dopuszczony do startu. Halvor Egner Granerud został liderem po skoku na 133 metry z przewagą 0,7 pkt nad Karlem Geigerem. Niemiec skoczył 134,5 m. To był najdłuższy skok tej serii. Jako trzeci uplasował się Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 128 metrze. Dawid Kubacki zajął najwyższą lokatę z biało-czerwonych. Polak po 125 metrowym skoku zajął ósme miejsce. Z polskich zawodników do finału zakwalifikował się jeszcze Kamil Stoch (20 miejsce; 117,5 m). Pierwsza seria odbyła się z piątej belki przy lekko pruszącym śniegu.

Zawody ostatecznie zwyciężył Karl Geiger, który przypieczętował to 133 metrowym skokiem. Drugie miejsce wywalczył Ryoyu Kobayashi. Japończyk w tej serii skoczył 131 metrów. Halvor Egner Granerud skończył konkurs na trzeciej pozycji tym samym rozstając się z koszulką lidera. Norweg skoczył 125 metrów. Kamil Stoch zakończył zawody na piątym miejscu (125 m), a Dawid Kubacki na trzynastym (115 m).

Pozostałe miejsca Polaków w konkursie:

32. miejsce – Piotr Żyła (113,5 m)
45. miejsce – Jakub Wolny (105 m)
48. miejsce – Andrzej Stękała (96 m)

To wszystko, co pokazał nam Puchar Świata w Niżnym Tagile w sobotę. Już teraz serdecznie zapraszamy was na kolejne wpisy i następne relacje z zawodów! Koniecznie zajrzyjcie również na nasze socjalne media, jakimi są TwitterInstagram oraz Facebook. Jeśli jesteście ciekawi, co działo się wczoraj na skoczni powinniście kliknąć tutaj.

źródło grafiki: skisprungschanzen.pl, berkutschi.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać