Puchar Świata Mężczyzn w Niżnym Tagile: Kamil Stoch zwycięzcą kwalifikacji!

przez Zofia Hunkiewicz

Oficjalnie rozpoczynamy kolejny sezon! Tym razem jednak pierwszym przystankiem jest Niżny Tagił w Rosji. Na inauguracje przyjechało aż 19 drużyn z całej Europy jak i nie tylko. Skoczkowie z Turcji, Chin lub Korei Południowej również zaszczycili nas swoją obecnością. Pierwsze treningi i kwalifikacje już za nami. Jesteście ciekawi jak sprawowali się nasi zawodnicy, bądź skoczkowie z pozostałych nacji? Zostańcie z nami!

Do pierwszego treningu przystąpiło 68 zawodników z wyjątkiem czterech Rosjanów – Mikhail Purtov, Maksim Kolobov, Mikhail Maksimochkin i Denis Kornilov. W tej próbie najlepsi okazali się Norwegowie – Marius Lindvik (132 m), Halvor Egner Granerud (128 m) i Daniel Andre Tande (132 m). Tuż za nimi znalazł się Kamil Stoch, który skoczył 125 metrów.

Drugi treningi nieco różnił się od pierwszego, gdyż wygrał go Stefan Kraft. Austriak skoczył 132,5 m. Drugą lokatę osiągnął Cene Prevc, który wylądował na 126 metrze. Naoki Nakamura zamknął pierwszą trojkę (125 m). Najwyżej z naszych biało-czerwonych ponownie został sklasyfikowany na 9. pozycji po skoku na 112 metrów.

Zwycięstwem w pierwszych kwalifikacjach może pochwalić się Kamil Stoch! Polak skoczył 135 metrów z przewagą 10,4 pkt nad Anze Laniskiem (129 m). Trzecie miejsce wywalczył Daniel Huber, który wylądował na 127,5 m. Do sobotniego konkursu zakwalifikowało się pięciu z siedmiu naszych polskich zawodników. Niestety Stefanowi Huli oraz Klemensowi Murańce nie udała się ta sztuka.

Podczas kwalifikacji miała miejsce również pierwsza dykwalifikacja. Tym pechowcem był Chińczyk – Qiwu Song, którego kombinezon był nieprzepisowy.

Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca:

32. miejsce – Jakub Wolny (104 m)
35. miejsce – Dawid Kubacki (110 m)
39. miejsce – Piotr Żyła (110 m)
45. miejsce – Andrzej Stękała (106 m)
51. miejsce – Klemens Murańka (100 m)
56. miejsce – Stefan Hula (98 m)

źródło grafiki: skisprungschanzen.com

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać