Puchar Świata Mężczyzn w Willingen: Lindvik z kolejną wygraną!

przez Vivienne Stycz

Skoczkowie w ten weekend rywalizują w dość wietrznym niemieckim Willingen. Serdecznie zapraszamy was na podsuwanie ostatniego konkursu Pucharu Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Prolog

Niestety prolog, który miał poprzedzać zawody został ostatecznie odwołany, aby dać szanse poskakać paniom, których zawody przez bardzo długi czas były przesuwane, ale koniec końców udało się przeprowadzić jedną serię. Poczytać o tym możecie tutaj.

Konkurs

Zawody rozpoczęły się o godzinie 15:15. Wiatr nie dawał za wygraną chociaż był słabszy niż jeszcze dziś rano.
Na półmetku zawodów prowadził Słoweniec Cene Prevc (148 m). Tuż za nim byli Japończyk Daiki Ito (144,5 m) oraz Niemiec Markus Eisenbichler (144 m). Niestety tylko jeden z naszych reprezentantów zmieścił się w top 30. Był to Dawid Kubacki (136 m).

Po krótkiej przerwie powróciliśmy na skocznie, aby przeprowadzić serię próbną. Po raz kolejny w karierze na pierwszym miejscu znalazł się Norweg Marius Lindvik (144,5 m). Na drugim miejscu znalazł się Niemiec Karl Geiger (140 m). Podium uzupełnił Słoweniec Cene Prevc (133,5 m). Niestety Yukiya Sato został zdyskwalifikowany w finałowej rundzie. Dawid Kubacki jako jedyny z Polaków w serii finałowej zakończył zawody na 14 miejscu (125 m).

Miejsca Polaków:

14. Dawid Kubacki- 125 m
34. Kamil Stoch-115 m
41. Piotr Żyła-110 m
43. Paweł Wąsek- 109,5 m
44. Stefan Hula- 125 m (oraz upadek przy lądowaniu)

A już za tydzień skoczkowie będą rywalizować na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

A jeśli jesteście ciekawi co w skokach piszczy to serdecznie zapraszamy na nasze social media takie jak TwitterInstagram oraz Facebook. W czasie sezonu znajdziecie tam liczne relacje z zawodów Pań i Mężczyzn na różnych szczeblach.

Vivienne

Źródło grafiki: berkutschi, skisprungschanzen

0 komentarzy
0

Może ci się spodobać